Narciarskie MŚ. Triumf Severina Freunda, Kamil Stoch znów zawiódł

Niemiec Severin Freund wywalczył złoty medal na skoczni dużej podczas mistrzostw świata w narciarstwie klasycznym w szwedzkim Falun. Kamil Stoch był dopiero dwunasty. Natomiast najlepszy z Polaków, Piotr Żyła, zajął dziewiątą lokatę.

Podczas konkursu na skoczni normalnej Kamil Stoch był dopiero siedemnasty. W czwartek w szwedzkim Falun było wprawdzie lepiej, ale i tak dwukrotny mistrz olimpijski z Soczi zawiódł. Na obiekcie dużym o punkcie konstrukcyjnym HS 134 m skoczył on bowiem tylko 125 i 124,5 m. Przez to został sklasyfikowany dopiero na dwunastej pozycji.

Od Kamila Stocha lepszy był inny Biało-czerwony. Piotr Żyła uzyskał przy silniejszym wietrze odległości 123 i 121,5 m, zajmując dziewiąte miejsce. Ponadto Klemens Murańka był dwudziesty (123 i 113,5 m), Dawid Kubacki dwudziesty dziewiąty (115,5 i 115,5), a Aleksander Zniszczoł czterdziesty (110).

Mistrzem świata został znakomity Severin Freund, który był klasą samą dla siebie. Niemiec skoczył bowiem 134 i 135,5 m. Medal srebrny wywalczył Austriak Gregor Schlierenzauer (128 i 130 m), a brąz Norweg Rune Velta (126,5 i 128,5). Natomiast tuż za podium uplasowali się lider i wicelider Pucharu Świata. Słoweniec Peter Prevc uzyskał odległości 134 i 125,5 m, a Austriak Stefan Kraft 125 i 125,5 m.