Facebook Google+ Twitter

Narciarstwo: Czesi najlepszymi alpejczykami!

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-03-14 12:32

Reprezentacja Czech niespodziewanie wygrała drużynowe zawody w narciarstwie alpejskim w Garmisch-Partenkirchen. W finale pokonała Szwajcarię. Trzecie miejsce wywalczyła drużyna Austrii, wygrywając w małym finale z Chorwacją.

W wielkim finale najpierw Nadia Styger wygrała z Szarką Zahrobską. W drugim pojedynku Ondrej Bank okazał się lepszy od Marca Gini i był remis 1:1. Szwajcaria ponownie wyszła na prowadzenie po zwycięstwie Nadii Suter nad Lucie Hrstkovą, ale Czechy znów wyrównały - Krystof Kryzl wygrał z Sandro Vilettą . O triumfie Czechów zdecydował najlepszy czas przejazdu w finale, uzyskany przez Ondreja Banka.

Reprezentanci Czech zaprezentowali się rewelacyjnie. W drodze do finału pokonali uważane za mocniejsze w narciarstwie alpejskim Stany Zjednoczone i Francję, a w półfinale poradzili sobie z faworytami - Austrią.

Zawody polegały na bezpośrednich pojedynkach narciarzy z dwóch krajów w slalomie równoległym - ścigały się zarówno pary męskie, jak i żeńskie. Każda wygrana dawała jeden punkt reprezentacji. Dodatkowym punktem premiowano najszybszy przejazd w każdyKonkurs był rozgrywany systemem pucharowym, a całość miała bardzo emocjonujący przebieg, między innymi ze względu na dużą widowiskowość tej konkurencji

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.