Facebook Google+ Twitter

Narciarze szusują bez polisy

Zaledwie co czwarty narciarz wyjeżdżając na stok zabezpiecza się polisą. Jakie przypadki obejmuje ubezpieczenie narciarskie? Czy opłaca się pomyśleć o nim przed wyjazdem? A może to nadmierna ostrożność?

Dziś temat ubezpieczeń wyjątkowo mocno siedzi w mojej głowie. Dlaczego? Znajomemu ukradziono kupiony niedawno samochód, oczywiście nie posiadał AC więc teraz jest zrozpaczony. Zrozumiałe. O ile auto jest rzeczą nabytą i smutek po jego stracie minie prędzej czy później, o tyle zdrowie niestety mamy jedno i jego utrata wiąże się z dużo większymi konsekwencjami. I tu należy się zastanowić dlaczego tak mało o nie dbamy i nie pamiętamy o zakupie ubezpieczenia przed wyjazdem na narty? Liczymy na szczęście?

Cytowane jakiś czas temu temu przez Rzeczpospolitą dane pokazują, że zaledwie co czwarty Polak wyjeżdżający na narty posiada ubezpieczenie. Lepiej wyglądają badania TU Europa przeprowadzonych przez Instytut Badawczy IMAS. Według nich o dodatkowych ubezpieczeniach pamięta 53 procent Polaków wybierających się za granicę na narty. Eksperci doszukują się powodów tego zjawiska na różnych polach. Łukasz Neska z eSKY.pl wskazuje: Zimą polisę podróżną kupuje o 37 proc. mniej osób niż latem. Przypuszczam, że wynika to z tego, że na narty często wyjeżdżamy spontanicznie… na weekend…

Potwierdzenie tej teorii można znaleźć na portalu lidovky.cz, na którym w styczniu pojawiła się informacja, że weekendowi narciarze z Polski są zmorą dla czeskich ratowników górskich. Notorycznie odmawiają przyjęcia pomocy, ponieważ nie mają ważnego za granicą ubezpieczenia. W takim przypadku pytamy: co z kartą EUKZ i z tym, że jako obywatele Unii powinniśmy uzyskać pomoc na jej terenie?

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.