Facebook Google+ Twitter

Nareszcie szykuje się cenowa wojna telefonicznych operatorów

  • Źródło: Słowo Polskie Gazeta Wrocławska
  • Data dodania: 2006-10-18 17:38

Szykuje się cenowa wojna pomiędzy operatorami telefonii stacjonarnej w Polsce. Na razie klientów Telekomunikacji Polskiej chce odebrać Tele2, ale z przenosinami warto poczekać, bo oferty przygotowują trzy kolejne firmy.

Abonament w hurcie

Klienci krajowego monopolisty będą mogli całkowicie zrezygnować z jego usług i płacić nie tylko za rozmowy, lecz i abonament u innego operatora. Bez kładzenia nowych kabli i zmiany numeru telefonu. Mechanizm polega na tym, że firmy będą hurtowo kupować abonament od TP i odsprzedawać go klientom. Abonenci będą dostawać rachunki tylko od tych firm. Takie wnioski przyjmuje już Tele2. Sama będzie płacić TP połowę ceny za abonament, ale obniżka dla klientów wyniesie tylko 15 proc. Dlaczego nie więcej? – Razem z klientem przejmujemy wszystkie koszty z nim związane – twierdzi Karol Wieczorek, rzecznik Tele2. – Chodzi o koszty faktur, windykacji czy telefonicznej obsługi. Nasza marża jest naprawdę niewielka.

Rozwód z internetem

infografika: Jacek DrumowiczWciąż jednak Tele2 nie może uruchomić kompleksowej obsługi.
– TP tłumaczy, że musi mieć czas na rozwiązanie problemów technicznych – wyjaśnia Jacek Strzałkowski z Urzędu Komunikacji Elektronicznej. – Usługa powinna jednak zacząć działać na początku przyszłego roku.
Taka zmiana nie jest korzystna – przynajmniej na razie – dla osób, które wykupiły dostęp do Neostrady. Muszą bowiem pamiętać o tym, że rezygnując z usług telefonicznych TP, będą także musiały poszukać innego operatora internetu. Sytuacja zmieni się dopiero wtedy, gdy UKE wymusi na TP rozdzielenie usług telefonicznych i internetowych. – Pracujemy nad tym – przyznaje Maria Piskier z dolnośląskiego oddziału TP.

Przełamanie monopolu

Kto chce płacić niższe rachunki, nie powinien się spieszyć ze zmianą operatora. Wkrótce UKE wyda pozwolenie na hurtowe kupowanie abonamentu od TP wrocławskiemu Dialogowi, a także Polkomtelowi i GTS Energis.
– Decyzja zapadnie do końca listopada – mówi Marta Pietranik z Dialogu. Co ciekawe, nikt nie będzie mógł natomiast kupować hurtowo abonamentu od Dialogu, który wciąż powiększa swoją stacjonarną sieć. – Nasza decyzja dotyczy tylko TP. Chodzi nam o przełamanie monopolu – tłumaczy Jacek Strzałkowski.
Łukasz Pałka

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

*szykuje się cenowa wojna* - wydaje się, że słowo "wojna" jest na tyle poważne, że jednak w przenośni, a zwłaszcza w pozytywnym znaczeniu, nie powinna być stosowana... A może macie inne zdanie? Podobnie inne słowa o uznanej reputacji - złodziej, prostytucja - nie powinny wystepować we frazach sugerujących pozytywy... Bo kiedyś zapomnimy, że to "be" słowa.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.