Facebook Google+ Twitter

Narkomania - jak w Sanoku radzą sobie z tym problemem

Od lutego 2007 r. w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej im. Jana Grodka w Sanoku realizowany jest program z zakresu przeciwdziałania narkomanii. Sanocka PWSZ jest jednym z czterech ośrodków w kraju, który realizuje taki program.

Program został zaakceptowany przez Krajowe Biuro ds. Przeciwdziałania Narkomanii w Warszawie pod nazwą „Możliwości i zagrożenia dla środowiska akademickiego związane z problematyką narkotykową”.

/archiwum PWSZ w Sanoku/Pomysłodawcą jest sanockie Stowarzyszenie Inicjatyw Wychowawczo – Oświatowych i Kulturalnych, działające przy I Liceum Ogólnokształcącym im. KEN w Sanoku. Działania przewidziane są do końca 2007 roku i obejmują zadania z zakresu profilaktyki narkomanii w środowisku akademickim sanockiego PWSZ.

Realizatorami są ks. mgr Wiesław Siwiec oraz mgr Maciej Drwięga. Ze strony PWSZ całość nadzoruje mgr Ludmiła Chomińska.

Zdaniem pracowników dydaktycznych realizacja programu pomoże przeciwdziałać problemowi narkomanii nie tylko wśród młodzieży akademickiej, ale także skorzysta na tym cała społeczność Sanoka.

Jeden ze studentów sanockiej uczelni pytany o problem narkotyków odparł: - Nie spotkałem się jeszcze z sytuacją, by ktoś w murach PWSZ proponował zakup, czy chciał "częstować" narkotykami.

Więcej informacji o programie http://www.pwsz.wsanok.pl/

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.