Facebook Google+ Twitter

Narkotyki w Gorzowie, narkotyki w Skwierzynie...

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2010-02-04 08:14

Województwo lubuskie jest jednym z najbardziej zagrożonych narkomanią. Przyczynia się do tego zapewne zarówno specyfika terenów przygranicznych, jak i „chłonność rynku”.

Dostępność i popularność narkotyków wśród dzieci i młodzieży sprawia, że sukcesywnie obniżeniu ulega wiek inicjacji narkotykowej. Najczęściej zażywanymi środkami narkotycznymi są: heroina, w tym „brown sugar”, amfetamina, marihuana, haszysz, LSD, extazy.

Popularne są kleje i rozpuszczalniki, które legalnie można kupić za nieduże pieniądze. Powstają również legalne sklepy, w których można z łatwością zakupić środki odurzające nawet jeżeli nie ukończyliśmy 18 lat. Jest to zgodne z prawem ponieważ zawierają one legalne związki chemiczne.

Policja w tej sprawie nic nie może zrobić przez tę lukę w prawie. Wielu młodych ludzi decyduje się na takie środki (dopalacze), gdyż nie są one wykrywalne w testach wykrywających obecność narkotyku w organizmie człowieka. Sklepy tego typu znajdują w wielu miastach województwa lubuskiego m.in. Gorzowie Wlkp. i Skwierzynie.

Zostały przeprowadzone badania w dużych i średnich miastach oraz wsiach woj. lubuskiego. Badaniem objęto ponad 4 tysiące młodzieży. Spośród badanych, 65,2% wyraża opinie o łatwym dostępie do wszystkich możliwych narkotyków. Ponad 55% respondentów uważa, iż w szkołach rozprowadzane są narkotyki. Aż 70% młodzieży uczącej się twierdzi, że w ich otoczeniu są osoby stosujące środki narkotyczne.

Z możliwości zażycia środków narkotycznych skorzystałoby 40,8% uczniów ze szkół średnich, 75,7% z gimnazjum i 8% ich młodszych kolegów. 474 osoby podały, że używają narkotyki regularnie, a to oznacza, że 7,3% badanych uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych, to narkomani lub osoby bliskie uzależnienia się od narkotyków. Jak rozwinięty jest handel narkotykami świadczy poniższy przykład.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Kompletny brak merytorycznej dyskusji. Na słowo "narkotyk" niektórzy reagują bardzo, aż przesadnie emocjonalnie.

Rada dla takich osób: Jeśli mimo osiągniętego wieku, nie umiesz zapanować nad swoimi emocjami, jeżeli do tego nie dojrzałeś/aś, to używaj synonimu - "substancja". Mniej zagłusza myślenie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Narkotyki w Nowej Soli - http://www.gazetalubuska.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20100323/POWIAT10/815399386

Komentarz został ukrytyrozwiń

a głowni powód to brak pracy oraz nadzieja w przyszłosc , która jedyna nadzieja mają politycy którzy zapomnieli to ich wybierał ????

Komentarz został ukrytyrozwiń

Artykuł jest nieprofesjonalny i tendencyjny.

1. "Policja w tej sprawie nic nie może zrobić przez tę lukę w prawie."

Policja jest od łapania morderców, gwałcicieli, pijanych kierowców, złodziei, a nie od nękania Boga ducha winnych palaczy.

2. "Wielu młodych ludzi decyduje się na takie środki (dopalacze), gdyż nie są one wykrywalne w testach wykrywających obecność narkotyku w organizmie człowieka."

Kłamstwo. Ludzie sięgają po dopalacze tylko i wyłącznie dlatego, by uniknąć represji i sankcji karnych, stosowanych w tym chorym kraju. Gdyby można było legalnie kupować, jak w Holandii, Kalifornii, czy wielu innych miejscach, nikt by nawet nie myślał o dopalaczach.

3. "474 osoby podały, że używają narkotyki regularnie, a to oznacza, że 7,3% badanych uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych, to narkomani"

Kłamstwo. Tak samo jak cotygodniowe regularne picie alkoholu raz w tygodniu nie czyni człowieka alkoholikiem, tak samo zażycie raz w tygodniu LSD czy zapalenie nie czyni człowieka narkomanem. Nie szastaj słowami.

4. "Narkotyki można dostać wszędzie! "

Kłamstwo. Wszędzie ? Ja bym chciał kupić, a nie wiem gdzie. Serio ! Może więc mi wskażesz gdzie, bo nie wiem. Natomiast wszędzie można z kolei kupić narkotyk zwany alkoholem etylowym. Co więcej jest to narkotyk twardy - substancja psychotropowa uzależniająca fizycznie. Co więcej - ten twardy narkotyk reklamuje się w TV, prasie i na billboardach.

5. Dlaczego nie powiadomią o tym kogoś?

Dlatego, że nie każdy jest takim kapusiem i wtyką ? Dlatego, że nic mi do tego, że ktoś sobie zapali nie robiąc nikomu krzywdy, gdyż szanuję wolność i autonomię drugiego człowieka ?

6. "Przecież to prowadzi do uzależnienia, a nawet śmierci."

Kłamstwo. Nie każda substancja psychotropowa prowadzi do rozwoju uzależnienia fizycznego. Wśród wyżej wymienionych są to tylko opiaty (heroina, morfina, kodeina). Musisz zdać sobie sprawę - że fizycznie nie uzależniają - marihuana, LSD, MDMA i grzyby. Nikt tez na świecie nie umarł od marihuany, gdyż jest praktycznie niemożliwe spowodowanie zgonu przez kannabinoidy. Przez napisaniem (a raczej skopiowaniem !) artykułu proponuję zapoznać się z materiałami naukowymi, miast czerpać wiedzę .... nie wiem skąd.. z Radia Maryja ?

7. "Parlament Europejski próbuje walczyć z tym procederem"

Dlaczego nie opiszesz, jak walczy z tym strasznym procederem Republika Czeska od stycznia 2010 roku?

Ocena ogólna: 2. Ale życzę sukcesów w dalszej pracy dziennikarskiej.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.