Facebook Google+ Twitter

Narkotyki w przerobionych adidasach

50-letni plastyk z Gdańska i 51-letni rolnik z Nowego targu wyprodukowali 150 kg amfetaminy o wartości czarnorynkowej 4,5 mln zł. staną przed sądem za produkcję, rozprowadzanie narkotyków. Grozi im 15 lat pozbawienia wolności. Jednak 15 lat za każde życie uzależnionego od narkotyków, to bardzo mało.

Narkotyki były sprzedawane nie tylko w Polsce, ale także w Austrii i Skandynawii. Do Polski były przywożone przez kurierów drogą lotniczą, ukryte w przerobionych adidasach lub w kapsułkach, które połykali przemytnicy. Szlakiem przerzutowym była także droga morska. Korzystano z pomocy marynarzy, którzy płynęli do Obwodu Kaliningradzkiego, stamtąd przez Moskwę narkotyki samolotem były przerzucane na teren Polski.

Prokuratura Apelacyjna w Krakowie sporządziła akty oskarżenia dotyczące 22 osób z grup przestępczych.
Oczywiście grupy współdziałały ze sobą i były perfekcyjnie wyspecjalizowane. Jedna z grup nawiązywała kontakty z tzw." narkobiznesem" w Kolumbii. Kolejna grupa rozprowadzaniem, a trzecia przerzutem. Przestępcy przyznali się do zarzuconych im czynów.

Czytaj też: Ośrodki dla narkomanów są potrzebne


W Krakowie są tylko dwa Ośrodki dla Uzależnionych. Leczenie terapeutyczne w ośrodku zamkniętym trwa jedynie rok. Ośrodki dają szansę na powrót do normalnego życia. Narkomania jest chorobą nieuleczalną, śmiertelną.


Źródła:
http://krakow.naszemiasto.pl/artykul/979767,krakow-o-tym-jak-plastyk-i-rolnik-wyprodukowali-150-kg,id,t.html?kategoria=663#czytaj_dalej

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Tak Tadziu, to strzał w 10! To był mój cel. Dlaczego? Dwaj panowie po 50- tce handlują życiem dzieciaków.
Tylko 15 lat? Za każde życie? to nie jest sprawiedliwe.
Narkomania, to nie tylko uzalaleznienie, jak i alkoholizm. To choroba do końca życia- śmiertelna i nieuleczalna. Zaden człowiek, który przeszedł przez terapię ośrodka stacjonarnego, AN, czy AA- nie może powiedzieć, że jest:"wolny od nałogu", bo to nieprawda. Ośrodek, jedynie uczy życia na trzeżwo, a to ciężka i mozolna praca nad sobą. Wiele dzieciaków umiera...a tu? Sam widzisz. Czy tych ludzi interesuje uzależniony?? Oczywiście, że nie!
Czym różnią się używki? Obie są zmorą rodziny..więc? niczym dobrym. Jestem przeciwniczką leczenia metadonem, bo to środek zastępczy. Walka wolą, daje skutek...
Gdyby Twoje dziecko, było karmione przez panów- rolnika i plastyka narkotykami, widziałbyś to w innym świetle.
Mam nadzieje,ze nigdy narkotyki nie będą dostępne- legalnie. Też nie legalnie. Narkotyk ma uśmierzać ból, a nie być plagą naszych czasów. Narkotyki zabijają: uczucia- wiarę- wszystko. W zamian, nie dają NIC!
Tak samo jest z alkoholizmem.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Beatko zobacz sama. W zajawce piszesz o produkcji narkotyków przez dwóch polaków. W dalszej treści czytamy, że narkotyki do Polski były przywożone przez kurierów. A może chciałaś swoim artykułem zwrócić uwagę - w ogóle - na problem narkomanii? Jeśli tak, to muszę się przyznać, że do zakazu narkomanii mam mieszane uczucia. Dlaczego to wódka, która też uzależnia i też prowadzi do zniszczenia człowieka, a jest dostępna powszechnie. Czym te dwie używki różnią się od siebie? A może wprowadzenie narkotyków do powszechnego obiegu wywołało by zmniejszenie ich spożywania? Teraz smakują jako owoc zakazany.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.