Facebook Google+ Twitter

Narkotykowe wycieczki do Czech

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2010-01-04 16:40

Rząd Republiki Czeskiej uchwalił kontrowersyjną ustawę, pozwalającą posiadanie narkotyków przez obywateli naszego południowego sąsiada.

Narkotyki przez wielu traktowane są jak największe zło na świecie. Rządy wielu krajów starają się za wszelką cenę walczyć z dilerami oraz gangami narkotykowymi. Prawie we wszystkich państwach Unii Europejskiej obowiązuje zakaz posiadania choćby niewielkiej ilości narkotyków. Do grupy państw, w których można posiadać śladowe ilości narkotyków dołączyli ostatnio Czesi. Rząd tego kraju uchwalił ustawę zezwalającą na posiadania "białych proszków" przez obywateli. Tłumaczenia czeskiego rządu są dość infantylne. Otóż parlamentarzyści twierdzą, że uchwalili taką ustawę ze względu na to, że kiedy w Czechach obowiązywał zakaz posiadania narkotyków, obywatele i tak mieli narkotyki, tak więc walka na rzecz zwalczenia marihuany oraz innych środków byłaby po prostu bez sensu.

Dobrze, Czechy nie moja ojczyzna, jeśli chcą niech raczą się środkami odurzającymi, ale wraz z "czeską ustawą" pojawiło się zagrożenie dla Polski. Otóż jak wie każdy siedmiolatek, Republika Czeska jest sąsiadem Polski. A jak wiadomo w Polsce wśród młodzieży narkotyki czasami i również są częstym gościem na imprezach. Tak więc co może nas czekać w najbliższej przyszłości? A czekać nas mogą tzw. "narkotykowe wycieczki" do Czech. Straż graniczna już została postawiona w gotowość, by jak najsprawniej wykrywać przemytników zza południowej granicy. Uważam, że taki nierozsądny krok rządu Czech może spowodować olbrzymi przemyt narkotyków nie tylko do Polski, ale także do innych krajów, jak Niemcy, czy Słowacja.

Owszem w Czechach dozwolone są niewielkie ilości środków odurzających, ale zawsze istnieje prawdopodobieństwo, że Polacy w ciągu miesiąca mogą sobie pozwolić na wycieczkę do Pragi i przy okazji zrobić stosowne "zakupy".

Tak więc zastanówmy się w jaki sposób możemy zablokować przepływ narkotyków do naszego kraju. Na razie ufać trzeba Straży Granicznej, że w dużej mierze wyłapią oni przemytników, bo jeśli nie, to Polskę czeka olbrzymia narkotykowa fala.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

"Narkotyki przez wielu traktowane są jak największe zło na świecie"

A Michael Jackson przez wielu uznawany jest za źródło kiczu i tandety. A przez wielu nie :-)

"Prawie we wszystkich państwach Unii Europejskiej obowiązuje zakaz posiadania choćby niewielkiej ilości narkotyków."
Co za bzdura... Niemcy, Hiszpania, Włochy, Portugalia, Szwajcaria, Belgia, Francja, część USA... w niektórych jest nielegalne, ale raczej nie ścigane (tak jak do tej pory było w Czechach - a obecna ustawa jest tylko uporządkowaniem stanu prawnego).

Kiepskie :|

Komentarz został ukrytyrozwiń

Skąd w Czechach można brać narkotyki, aby je posiadać w dozwolonej, niewielkiej ilości?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.