Facebook Google+ Twitter

Narodowa pielgrzymka w Rwandzie

28 listopada 2011 roku w Rwandzie w niewielkiej miejscowości Kibeho, położonej na południu kraju, zbierze się ponad 30 tysięcy ludzi. Wszystko za sprawą niezwykłych wydarzeń, które od 30 lat przyciągają do górzystej wioski miliony turystów.

W listopadzie 1981 roku Alfonsine Mumureke uczennicy szkoły średniej w Kibeho objawiła się podczas wieczerzy piękna postać obleczona w niebieskie sukno. Dziewczynka nie miała wątpliwości, że sama Dziewica Maryja przedstawiła się jej jako Matka Słowa.

W widzeniach które trwały z różną częstotliwością od 1981 do 1989 roku Matka Boża objawiała się wielu ludziom. Kościół uznaje za wiarygodne świadectwa 3 z nich : Alfonsine Mumureke, Nathalie Mukamazimpaka i Marii Claire Mukangango.

Odwiedzając rwandyjską wioskę położoną w centrum Afryki Matka Boża nawoływała do gorliwej modlitwy pokuty i nawrócenia w świecie, który odchodzi od Boga. W wizji z 1981 roku ukazała Alfonsinie dramat ludobójstwa, który dotknąć może Rwandę jeśli ludzie nie odmienią swojego postępowania.

Po ludobójstwie na plemieniu Tutsi do którego doszło w 1994 roku, Kościół Rzymskokatolicki na podstawie badań zebranych przez komisje teologiczne i psychologów uznał objawienia w Kibeho za prawdziwe.

Tym samym są to jedyne uznane oficjalnie za wiarygodne objawienia Matki Bożej w Afryce.

Z całym orędziem Matki Bożej z Kibeho można się zapoznać na oficjalnej stronie Sanktuarium
Matki Bożej z Kibeho:
www.kibeho-sanctuary.com.

Kibeho w Rwandzie jest miejscem wyjątkowym już teraz 2 dni przed rocznicą objawień ludzie w deszczu i zimnie modlą się i oczekują dnia święta.

Każdego roku do Kibeho według relacji kustosza rwandyjskiego sanktuarium ks. Zbigniewa Pawłowskiego polskiego pallotyna przybywa ponad 500 tysięcy ludzi.

Gorąco dopinguję wszystkich pielgrzymów którzy w trudnych warunkach podróżują dzisiaj, jutro i pojutrze aby dotrzeć do Rwandyjskiej Częstochowy.

Sanktuarium w Kibeho poświęcone jest nieustannej modlitwie dlatego ludzie z całego świata pisząc na adres: sanctuaire.kibeho2@gmail.com przedkładają swe troski przez księży i pątników w Kibeho zanoszone
Matce Bożej Słowa. Zachęcam do tego by szczególnie w przeddzień 30 rocznicy objawień skorzystać z tej możliwości.

26 -27 listopada z okazji 30 rocznicy objawień w Kibeho Sanktuarium w Gietrzwałdzie organizuje jubileuszową
uroczystość . Szczegółowy program imprezy znajdziesz http://www.kultmaryjny.pl/?p=529

Film na temat objawień w Kibeho zrealizowany przez TVP:

Wybrane dla Ciebie:


Tagi:


Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.