Facebook Google+ Twitter

Narodowcy nie chcą imigrantów. Demonstracja w Warszawie

W sobotę, 25 lipca 2015 roku w Warszawie odbyła się demonstracja antyimigracyjna. Protestujący sprzeciwiali się przyjęciu przez Polskę 2 tysięcy imigrantów m.in. z Syrii.

Demonstracja antyimigracyjna w Warszawie. / Fot. Krzysztof KrzakDemonstracja zorganizowana przez Młodzież Wszechpolską i Obóz Narodowo - Radykalny rozpoczęła się o godzinie 15 po Kolumną na Placu Zamkowym. Wzięło w niej udział ponad 900 osób, które protestowały przeciwko deklaracjom władz polskich przyjęcia przez nasz kraj w okresie najbliższych dwóch lat 2000 imigrantów z krajów afrykańskich, w tym ogarniętej wojną Syrii.

Wiceprezes Ruchu Narodowego, Marian Kowalski, mówił do zgromadzonych na Placu Zamkowym w Warszawie, że Polska jest krajem manipulowanym przez "stare" państwa Unii Europejskiej, które w ten sposób chcą się pozbyć problemu imigrantów z Afryki Północnej i Bliskiego Wschodu, którzy wybierają jako cel swojej emigracji kraje bogatsze i zasobniejsze niż Polska.Demonstracja antyimigracyjna w Warszawie (25.07.2015 r.) / Fot. Krzysztof Krzak Uczestnicy antyimigracyjnej manifestacji wykrzykiwali hasła: "Polski nie stać na imigrantów", "Wolimy repatriantów, nie imigrantów", "Dzisiaj imigranci, jutro terroryści". Z tymi hasłami demonstrujący przeszli w kierunku siedziby Prezesa Rady Ministrów, Ewy Kopacz.

W tym samym czasie znacznie mniejsza grupa zebrała się w okolicach Sali Kongresowej Pałacu Kultury i Nauki, by symbolicznie przywitać uchodźców, których rząd polski zaprosił do naszego kraju.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

Naród pozbawiony przestrzeni czasem tak reguje jak Polacy, dusi się ze strachu przed obcymi aby nie zginąć w naplywowej masie. Ale przecież Ci obcy często rozwijali dany kraj ( emigranci jugosłowiańscy i tureccy w Niemczech), znam przyklady jak spoleczność zydowska rozwijała dane miasto zakladała fabryki . Ale czy my do konca wiemy kogo przyjmiemy teraz do Polski. Uważam przyjąć w taki sposob - na każdego chcrześcijanina itd z Bliskiego Wschodu jeden reoatriant polski z Kazachstanu i Ukrainy oraz zagwarantowane na to środki także z UE. Nie ma innej drogi. Rząd na tym powinien się skupić.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tak a propos uchodźców

http://fakty.interia.pl/swiat/news-austria-wciaz-ma-problemy-z-zakwaterowaniem-uchodzcow,nId,1860139

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wstępnie miało być 2659 osób.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Trochę nakazano, w każdym razie podobno mieliśmy wpływ na liczbę przyjętych osób...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Przed PKiN była grupa ok 200 osób... i chyba rząd nie zaprosił tych uchodźców w liczbie 2tys tylko nakazano nam ich przyjąć w ramach unijnych planów relokacji i przesiedlania.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.