Facebook Google+ Twitter

Narodowe Centrum Badań i Rozwoju poszukuje ekspertów

Jednym z zadań Narodowego Centrum Badań i Rozwoju jest wspieranie transferu wyników badań do gospodarki, aby mogła być bardziej innowacyjna. Niezbędne do tego jest ocenianie poszczególnych rozwiązań. Dlatego centrum organizuje nabór ekspertów.

Logo NCBiR / Fot. Tomasz KamińskiCentrum zamierza stworzyć bazę osób, mogących poszczycić się osiągnięciami, zarówno w świecie nauki jak i w obszarze działalności gospodarczej. Eksperci mają opiniować projekty w ramach strategicznych programów badawczych. Kolejno będą następowały: akceptacja aplikacji i wpisanie na listę ekspertów. Eksperci mają być przez dyrektora centrum zapraszani do wydawania opinii i sporządzania ekspertyz w miarę pojawiających się potrzeb.

Szczegółowe warunki dotyczące wydawania przez eksperta lub zespół ekspertów opinii, w tym ich wynagrodzenie, zostanie określone przez dyrektora NCBiR w odpowiedniej umowie. Narodowe Centrum Badań i Rozwoju (NCBiR) jest państwową osobą prawną. Powołane zostało do realizacji zadań z zakresu polityki naukowej i innowacyjnej państwa. Realizuje Krajowy Program Badań Naukowych i Prac Rozwojowych. Działa od lipca 2007 r. na mocy ustawy o z dnia 15 czerwca 2007 roku. o Narodowym Centrum Badań i Rozwoju (Dz.U. z 2007 roku Nr 115, poz. 789).

Główne działania tej instytucji to realizacja strategicznych programów badań naukowych i prac rozwojowych. Realizacja ta obejmuje w szczególności: określanie zadań badawczych, ogłaszanie konkursów na ich wykonanie, ocenę i wybór ofert badawczych oraz zawieranie umów na wykonanie zadań.

Narodowe Centrum Badań i Rozwoju sprawuje również nadzór nad wykonaniem, dokonuje odbioru, oceny i rozliczenia realizacji zadań badawczych. Wspiera również komercjalizację i inne formy transferu wyników badań naukowych i prac rozwojowych do gospodarki, wspiera rozwój kadry naukowej, a przede wszystkim udział młodych naukowców w realizacji programów badawczych. NCBiR realizuje też międzynarodowe programy mobilności naukowców oraz inne zadania zlecone przez Ministra właściwego do spraw nauki.

Osoby zainteresowane proszone są o zarejestrowanie się i wypełnienie formularza znajdującego się na stronie internetowej NCBiR. Dla ułatwienia pracy związanej z wypełnianiem formularza zamieszczona jest tam klasyfikacja - zarówno Zmieniona Klasyfikacja Dziedzin Nauki i Techniki (OECD) jak i Polska Klasyfikacja Działalności Gospodarczej (PKD).

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.