Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

31651 miejsce

Narodowe Święto Niepodległości w Irlandii

W sobotę 14 listopada 2009 roku w polskiej szkole w Dublinie – Newtownpark Comprehensive School przy Newtonpark Avenue, odbędzie się historyczne przedstawienie z okazji dnia niepodległości.

Katarzyna Mejger w polskiej szkole w Irlandii / Fot. arch szkola polska DublinDzieci, nauczyciele i rodzice wspólnie zaangażowali się w projekt, który pokazany zostanie w szkolnym teatrze w Blackrock. Nad całym przedstawieniem czuwają dwie nauczycielki: pani Ewelina Mencnarowska i pani Izabela Bochniarz. Wielka niespodziankę dzieciom sprawiła założycielka szkoły pani Mariola Iżycka, która do tego projektu zaprosiła artystę młodego pokolenia laureata szansy na sukces Kamila Drelichowskiego. Kamil będzie wspólnie z dziećmi śpiewał patriotyczne pieśni.

Kama Trojak na swojej wystawie w Dublinie z Konsulem RP Grzegorzem Jagielskim i z dziecmi podczas nagradzania za konkurs plastyzny / Fot. Rafal Zabron - fotopasja.info- Boże, jaka to frajda śpiewać z dzieciakami. Choć mieszkam w Navan to, kiedy zostałem zaproszony do szkoły, w której uczy się 900 dzieciaków, nie mogłem odmówić. Nauczyciele w tej szkole wprowadzili taka atmosferę, ze przypomniałem sobie moje szkolne czasy -mówił po próbie Kamil Drelichowski. Kama Trojak artystka z Malborka, która miała swoje międzynarodowe wystawy również w Dublinie m.in. Taste of Dublin, Africa Day, a ostatnio mogliśmy ja zobaczyć w Polskim Ośrodku Społeczno Kulturalnym w Dublinie, również jest pod wrażeniem Polskiej Szkoły w Blackrock.

- O tej polskiej szkole dużo się mówi dobrego. Miałam możliwość rozmawiania z rodzicami jak i dziećmi podczas mojej wystawy w POSKu, gdzie wraz z moimi przyjaciółmi ufundowaliśmy nagrody dla najmłodszych Polaków mieszkających w Irlandii, biorących udział w konkursie plastycznym. Mam nadzieje ze ta wspaniała praca pedagogów i polskich nauczycieli będzie odpowiednio zauważona w Polsce” – dodała artystka.

Patronat nad imprezą objęły Wiadomości24.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 11.11.2009 16:16

Brawo, aby Polska była Polską, nawet tam! *5

Komentarz został ukrytyrozwiń

5*. Ciekawe wieści.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.