Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

30684 miejsce

Narodowy Dzień Życia stawia na rodzinę

24 marca już po raz piąty będziemy obchodzić Narodowy Dzień Życia. „Stawiam na rodzinę!” to hasło tegorocznych obchodów. Podkreśla olbrzymią rolę rodziny w życiu Polaków oraz znaczenie firm rodzinnych dla polskiej gospodarki.

 / Fot. Komitet Obchodów Narodowego Dnia ŻyciaZ badań socjologicznych wynika, że dla 92 proc. Polaków rodzina jest konieczna do szczęśliwego życia, zaś dla 72 proc. szczęście rodzinne jest główną przesłanką, którą się w życiu kierują. Znaczenie rodziny podkreśla Aleksander Zioło z Warsztatów Analizy Socjologicznej. -Rodzina jest dla Polaków najważniejsza i to się nie zmienia. Ciągle deklarujemy, że chcemy mieć rodzinę, jest dla nas miernikiem szczęścia. Chcemy mieć rodziny wielodzietne - ponad 50 proc. Polaków deklaruje, że chce mieć rodzinę 2+2, a 30 proc. 2+3 lub więcej - mówi Zioło.

Takie obserwacje potwierdza Paweł Gierech z Centrum Myśli Jana Pawła 2. - Prawie nie ma Polaków, którzy w badaniach odpowiadaliby, że chcieliby być samotni, bądź chcieliby nie mieć dzieci. Zdecydowana większość ludzi jest za modelem rodziny, w którym są dzieci i dorośli, a czasami również dziadkowie – zatem za modelem rodziny wielopokoleniowej. I zdecydowana większość z nas w takich rodzinach żyje - tłumaczy Gierech.

Gierech jest przekonany, że potrzeba w Polsce dobrego klimatu dla rodziny – w staraniach państwa, w zainteresowaniu mediów, w obszarze troski Kościoła i działania organizacji pozarządowych. Siła rodziny pozostaje naszym narodowym skarbem, kto wie, może w czasach światowego kryzysu gospodarczego tym cenniejszym… Warto o nią dbać.

Ambasadorami tegorocznych obchodów Narodowego Dnia Życia zostali Paulina i Maciej Kurzajewscy -
znana prezenterka telewizyjna i dziennikarz sportowy. Przyznają, że zdecydowali się na udział w akcji bez najmniejszego wahania.

- Jesteśmy w tych 92 proc. Polaków, dla których rodzina jest najważniejsza. Nie wyobrażamy sobie życia bez rodziny. To wiąże się z ogromnym nakładem pracy i zaangażowaniem, ale warto się starać. Każdego dnia trzeba bardzo dużo rozmawiać i starać się każdą wolną chwilę poświęcać rodzinie. To później zostanie nam odpłacone w dwójnasób - mówi Maciej Kurzajewski.

- Dla nas ważne jest, by każdy w rodzinie miał swoje miejsce, czuł się szanowany, wysłuchany. Trzeba rozliczyć się ze sobą, powiedzieć co ja dobrego mogę do tej rodziny wnieść, co ja mogę w sobie zmienić, trzeba również rozmawiać z osobami w rodzinie, czy to jest mąż czy to jest żona, czy teściowa czy mama czy dzieci. Jakie są wasze oczekiwania, co wy chcecie w tę rodzinę wnieść jakie są wasze troski, jakie są wasze marzenia, spróbować razem zbudować coś co będzie miało niepowtarzalną wartość - dodaje Paulina Smaszcz- Kurzajewska.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 13.03.2009 15:02

Piękne i szczytne hasła i co dalej ... czy nie lepiej zamiast najpierw te same rodziny okradać w nakładając bandyckie podatki a potem z tych podatków organizować sobie ładny PR na koszt rodzin?

Może zamiast szumnie i z wielką pompą "pomagać" wystarczy po prostu nie przeszkadzać???

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.