Facebook Google+ Twitter

Narodowy Dzień Życia - Tak dla rodzin wielodzietnych!

  • B. B.
  • Data dodania: 2009-03-24 18:30

Dzień uznany przez sejm w 2004 roku ma promować model rodziny inny, niż popularny w Polsce "2+1". Ideę tę rozwijają społeczności lokalne. W Tychach rusza właśnie program "Rodzina 3+". Jego uczestnicy mogą liczyć na pomoc miasta i zniżki!

Pomysłodawcy programu przekonują: "Duża rodzina to powód do dumy!" / Fot. http://commons.wikimedia.org/wiki/File:PerottetOpusDeisupernumerary.jpgAkcja "3+ Liczna rodzina" ruszyła wczoraj z myślą o rodzinach, które liczą troje i więcej dzieci. Udział w niej może wziąć każdy, niezależnie od dochodu, także rodziny zastępcze i te, będące pod opieką Ośrodka Opiekuńczo - Wychowawczego. Każda osoba, która zdecyduje się na uczestnictwo w programie, będzie miała specjalną kartę rabatową, dzięki której otrzyma 50 proc. zniżki na bilety do Teatru Małego w Tychach i 5 złotych zniżki do Novego Kina oraz o połowę tańsze bilety na tyskie lodowisko i basen, na mecze drużyny hokejowej GKS Tychy. Wejdzie też za darmo na mecze miejscowej drużyny piłkarskiej.

Pomysłodawcy programu chcą odwołać się do wartości jaką jest rodzina, przekonując: "Duża rodzina to powód do dumy!". Akcja ma szansę nie tylko wesprzeć rodziny wielodzietne, ale również pomóc zmienić stereotyp jaki panuje w naszym społeczeństwie, który przedstawia je w negatywnym świetle, kojarząc z alkoholizmem i patologią. Jak napisała Ewa Zarzycka w piśmie Socjomat "Osoby z rodzin wielodzietnych również oceniane są negatywnie. Krąży o nich wiele mitów. Mówi się o zaniedbaniu, niskim poziomie intelektualnym rodziców, braku odpowiedzialności. Mocno ugruntowane jest przekonanie, że rodzina wielodzietna musi być patologiczna" Jej zdaniem kojarzymy takie rodziny z ubóstwem i problemami, bo to najczęściej pokazują nam obecnie media.

Socjologowie przekonują, że liczne rodzeństwo sprzyja rozwojowi dziecka, uczy samodzielności, odpowiedzialności i współpracy. Swoista rywalizacja dzieci z braćmi i siostrami przydaje się im w dorosłym życiu - potrafią łatwiej wyrażać swoje uczucia i pragnienia, szybko nawiązują kontakty i nie boją się współzawodnictwa.

Karta rabatowa uprawniająca do zniżek / Fot. http://www.licznarodzina.pl/Tyski program nie jest pierwszym tego typu w naszym kraju. Inicjatywa taka została podjęta już w Grodzisku Mazowieckim. Istnieją też strony poświęcone polityce społecznej prowadzonej wobec liczniejszych rodzin: http://www.patronatnadrodzina.pl/fakty.html
http://www.pro-rodzina.pl
www.licznarodzina.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (6):

Sortuj komentarze:

Dobry robotnik zarabia dziś więcej niż inteligent. Np. spawacz w stoczni. Poza tym przecież nie twierdzę, że bez pieniędzy rodzą się nie-udane, nie-zdrowe i nie-szczęśliwe.

Chciałabym, żeby moje dzieci nie gniotły się ze mną w jednym pokoju, żeby mogły rozwijać swoje pasje, jeździć na wakacje, studiować tam, gdzie będą chciały... Nie uważam, że to coś złego.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Mam!
http://video.google.com/videoplay?docid=1597642154209383351
Też to miałeś na myśli?

Pozdrawiam:).

Komentarz został ukrytyrozwiń

Fea'raneruial - nie był to przypadkiem krótki filmik?
Masz może adres do tego? Bo ostatnio chciałem to obejrzeć i za nic nie mogę znaleźć:D...

Komentarz został ukrytyrozwiń

"Jak wygram milion w totka, to bardzo chętnie urodzę więcej niż jedno dziecko. Jedna sprawa to chcieć mieć, a druga móc utrzymać i zapewnić odpowiednie warunki do nauki i rozwoju"

była kiedyś taka animacja o dwójce inteligentów którzy się zastanawiali czy już są gotowi mieć dzieci i tak umarli zastanawiając się
a za ścianą mieszkała dwójka robotników mające kilkoro zdrowych i udanych dzieci

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jak wygram milion w totka, to bardzo chętnie urodzę więcej niż jedno dziecko. Jedna sprawa to chcieć mieć, a druga móc utrzymać i zapewnić odpowiednie warunki do nauki i rozwoju.

Komentarz został ukrytyrozwiń

:):):)
3 + liczna rodzina - alez to brzmi jak " 1facet, 2 do rodzenia" i powstanie rodzina naprawde liczna.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.