Facebook Google+ Twitter

Narodowy Fundusz Zdrowia bez środków

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-10-23 17:27

Służba zdrowia na Śląsku i w innych regionach nie dostanie dodatkowych pieniądzy.

Prezes Narodowego Funduszu Zdrowia Jacek Paszkiewicz powiedział w Katowicach, że sytuacja funduszu w przyszłym roku także nie będzie dobra i będzie podobna do tej z roku bieżącego. Na dodatkowe pieniądze nie ma co liczyć - powiedział prezes.

Śląsk w przyszłym roku otrzyma ponad 6 i pół miliarda złotych na usługi medyczne. Już teraz wiadomo, że tych pieniędzy nie starczy. Zdaniem wojewody śląskiego Zygmunta Łukaszczyka musi się zmienić podział pieniędzy z NFZ-u na regiony. Wojewoda zaznaczył, że Śląsk nadal nie dostaje refundacji za pacjentów z innych części Polski. I to - jego zdaniem - musi się zmienić.

Śląski Narodowy Fundusz Zdrowia w nowy rok wejdzie z kilkusetmilionową dziurą budżetową. W tym roku na zapłatę za nadwykonania zabraknie około 370 milionów złotych. Niektóre oddziały juz ograniczają przyjęcia pacjentów.

Fatalna sytuacja finansowa śląskich szpitali sprawiła, ze związkowcy rozpoczęli akcję protestacyjną. Grożą strajkiem jeżeli z centrali do Katowic nie napłyną dodatkowe środki.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.