Facebook Google+ Twitter

Narodowy Instytut Fryderyka Chopina zakupił rękopisy pianisty

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-12-04 18:13

Narodowy Instytut Fryderyka Chopina zakupił ze środków Ministerstwa Kultury dwa rękopisy najsłynniejszego polskiego kompozytora. Było to możliwe dzięki szybkiej decyzji ministra kultury Bogdana Zdrojewskiego.

Bezcenne rękopisy Chopina zostały wystawione na aukcji w londyńskim Sotheby's. Zakupione egzemplarze to Tarantelli op. 43, oraz Etiudy f-moll ze zbioru Trois nouvelles Etudes. Kupiono je odpowiednio za 409 tysięcy funtów i 181 tysięcy funtów.

Obydwa rękopisy są bezcenne: pierwszy jest jedynym zachowanym zapisem Tarantelli op. 43 ręką kompozytora, drugi natomiast został uznany za zaginiony, jest zatem swoistym odkryciem pośród znanych manuskryptów kompozytora.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

krytykantoni
  • krytykantoni
  • 28.08.2012 13:58

NIECH KTOŚ WRESZCIE COŚ ZROBI Z KADRĄ NARODOWEGO INSTYTUTU CHOPINA. Wystarczy się tylko przyjrzeć temu, kto tam pracuje! Osoby po pedagogice, germanistyce, psychologii czy po wychowaniu muzycznym (w przypadku wychowania muzycznego osoby, których nie chciano na inne - lepsze kierunki muzyczne – powinny być tzw. michałkami w szkołach podstawowych ucząc śpiewu)! Ileż mamy w Polce świetnych muzyków, teoretyków muzyki czy muzykologów bez pracy? Często ze stopniami naukowymi!!!
W jednym z działów pracuje rodzina pani kierownik. O godzinach pracy już nic nie napiszę. Wystarczy się zastanowić jak to możliwie, że wiele prac przesunęło się w czasie o kilka lat!!! No ale po co się spieszyć, skoro można sobie spokojnie siedzieć kilka lat śledząc w pracy facebook, naszą klasę, czy pisząc na gg. TAK TO PRAWDA.
NIECH KTOŚ WRESZCIE COŚ ZROBI Z KADRĄ TEGO INSTYTUTU. POZA DYREKTORAMI POSZCZEGÓLNYCH DZIAŁÓW, OSOBY NAJCZĘŚCIEJ NIE TYLKO NIE ZNAJĄ MUZYKI CHOPINA, ALE WRĘCZ JEJ NIE LUBIĄ!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.