Facebook Google+ Twitter

Narodziny wielkanocnej "fast-tradycji"

Wielkanoc coraz bardziej zaczyna nam się kojarzyć z "wiosennym świętem", aniżeli przeżyciem religijnym. Co powoduje, że ta świąteczna symbolika religijna powoli zmienia swój wymiar?

Dla osób dbających o swój nienaganny wygląd takie śniadanie zupełnie wystarczy. Skromne, pożywne i smaczne. / Fot. fot. Ramund CzokŚwięta Wielkanocne przypadają na okres, kiedy przyroda budzi się do życia. Wtedy symbolami Wielkanocy stają się jajeczka i zajączki, a nie Chrystus Zmartwychwstały. To proces, którego nie da się zatrzymać. Czym jest on spowodowany? Głównie tym, że Święta Wielkanocne mają u nas coraz większy wymiar komercyjny. I nie dotyczy to wyłącznie Świąt Wielkanocy.

Główną przyczyną są wielkie markety, które w takich momentach atakują społeczeństwo wielkanocnymi smakołykami. Dlatego to wielkie i radosne święto
z każdym rokiem niesie ze sobą coraz mniejsze przesłanie religijne. Nic dziwnego, że w wielu rodzinach tradycje wielkanocnego śniadania ze święconym odchodzą do lamusa.

Żyjemy w czasach, w których większość ludzi od rana do wieczora pracuje. Wtedy myśli o przygotowaniu świątecznych smakołyków schodzą na dalszy plan. Zresztą po co? Markety oferują wszystko na wyciągnięcie ręki,a oferowane produkty nie są wcale obojętne dla naszej kieszeni.

Świąteczny tort, istna bomba kaloryczna. / Fot. fot. Rajmund CzokW tym roku do wielkanocnej "batalii" włączyły się także firmy cateringowe, które prześcigają się z bogatą ofertą tradycyjnych dań świątecznych. Kto jest wyjątkowo zapracowany i nie ma czasu na przedświąteczną bieganinę, zamawia wybrane menu, które kurier dostarcza na określoną godzinę w niedzielę wielkanocną wprost do domu. Podczas świąt chcemy przede wszystkim dobrze zjeść, a obżarstwo - jak wiemy - często źle się kończy. W tym umiarze pomocne są firmy cateringowe, przygotowują całodniowe pożywne dania bez nadmiaru kalorii.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Zapewne nie jest to produkowane na zdrowych produktach?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.