Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

8862 miejsce

Narożniki ogrodowe – czy podbiją tarasy Polaków?

Narożniki ogrodowe to coraz popularniejszy mebel na naszych tarasach, balkonach czy w ogrodach. Producenci dostrzegli już rosnącą popularność narożnych sof i wprowadzają coraz więcej tego typu produktów na rynek. Z jakich modeli możemy wybierać i ile trzeba na nie przeznaczyć?


Salon na tarasie

 / Fot. Narożnik ogrodowy ProvenceNarożne sofy ogrodowe świetnie wpisują się w najgorętszy trend 2016 – aranżowania przestrzeni zewnętrznych z taką samą dokładnością jak aranżujemy salon czy jadalnię. Narożnik to jeden z najchętniej umieszczanych w salonach mebli, więc nic dziwnego, że przenosimy go na tarasy. Sofy narożne ogrodowe znacząco różnią się jednak od sof domowych – dostosowane są do panujących na zewnątrz warunków i uodpornione na zjawiska atmosferyczne.

Szeroka oferta

Jeśli zdecydujemy się na zakup narożnika, będziemy mieli z czego wybierać. Oferta wciąż się rozszerza. Warto zajrzeć do zestawień tworzonych przez sprzedawców – jak choćby artykułu „Narożniki ogrodowe – przegląd modeli marzec/kwiecień 2016” na blogu firmy Meblobranie.pl. Znajdziemy tam pełne zestawienie konkretnych modeli mebli, co bardzo ułatwi podjęcie ostatecznej decyzji. Zanim jednak przejdziemy do tego etapu zadajmy sobie pytanie – jaki właściwie narożnik nas interesuje?

Narożniki modułowe

 / Fot. Narożnik ogrodowy RelaxPierwsza kwestia, nad którą warto się zastanowić, to konstrukcja narożnika. Czy chcemy mieć jednolitą narożną sofę czy komplet modułowy? Oba rozwiązania mają swoje wady i zalety. Jednolita sofa nie rozjedzie się w trakcie korzystania, a dodatkowo jest często bardziej atrakcyjna designersko. Sofa modułowa jest zazwyczaj prostsza w konstrukcji, ale oferuje pełną dowolność ustawienia mebli – raz może to być narożnik, innym razem sofa czy leżanka. Przy tego typu modelach warto sprawdzić czy moduły posiadają system łączeń.

Modele rattan look

Narożniki z tworzywa sztucznego imitującego technorattan to modele odporne na warunki atmosferyczne, eleganckie i wygodne. W tej kategorii znajdziemy modele najatrakcyjniejsze cenowo. Zestaw składający się z narożnej sofy dla pięciu osób i stolika kawowego (w stylu Corfu Relax Set czy Keter Provence) kosztuje około 1500–2500 zł. Wybór modeli i kolorów jest dosyć szeroki. Możemy kupić mniej lub bardziej zabudowane sofy, z których praktycznie wszystkie dostępne są w odcieniach szarości i brązu. Niektóre modele oferowane są też w szerszej palecie kolorystycznej.

Modele technorattanowe

Technorattan to synonim elegancji, stylu i wygody. Technorattanowe modele cechują się dobrą odpornością na warunki atmosferyczne, a ręcznie wyplatana na stelażu plecionka czyni je produktem z wyższej półki. Tu ceny wahają się od około 2500 zł do nawet 8000 zł – wszystko zależy od wielkości modelu i producenta. Warto zwrócić uwagę na serie Ligurito i Nilamito, które nie są zbyt wygórowane cenowo, a oferują bardzo wiele możliwości konfiguracji zestawów. Wśród modeli technorattanowych mamy do wyboru bardzo szeroką paletę kolorystyczną – od czerni, brązów i beżów, poprzez szarości, aż po biele i zielenie.

***
Jeśli już przemyśleliśmy, na jakim rodzaju narożnika nam zależy i z jakiego materiału ma być zrobiony, możemy przejść do przeglądania ofert i rozważania zakupu konkretnych modeli. Warto podejść do tej kwestii na poważnie, żeby zakupiony zestaw posłużył długo i był chętnie wykorzystywany przez domowników.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.