Facebook Google+ Twitter

Narty latem? Czemu nie?

Są dwa takie obiekty w Polsce. Jeden w Augustowie, drugi w Lublinie. W lipcu tego roku dołączy do nich kolejny, zlokalizowany w Ostródzie. O czym mowa? O wyciągach do nart wodnych, które z roku na rok cieszą się coraz większą popularnością.

Ostróda / Fot. Oficjalna strona miasta, www.ostroda.pl.Pierwszymi, którzy mogli poszczycić się posiadaniem toru do nart wodnych, byli mieszkańcy Augustowa (1999 r.). Jednak ich monopol został szybko, bo rok później, przełamany przez Lublin. W lipcu tego roku ten duet przekształci się w trio za sprawą Ostródy. Miasto przyciąga wielu turystów, także tych zagranicznych. Teraz wielbiciele ostródzkich krajobrazów, ale nie tylko oni, będą mieli jeszcze jeden powód, aby planując urlop, uwzględnić tę miejscowość.

Od strony technicznej... i ekologicznej


Mieszkańcy miasta są dumni z nowego obiektu. Mają ku temu powód. Tor w Ostródzie, znajdujący się na odcinku między ujściem rzeki Drwęcy i Kanału Młyńskiego, jest bowiem najdłuższy spośród dostępnych w Polsce tego typu obiektów. Liczy 800 m, dzięki czemu wyprzedza Augustów (740 m) i Lublin (760 m). Amatorzy wodnego szaleństwa już zacierają ręce. Będą mogli spróbować swoich sił na torze o kształcie prostokąta o wymiarach 250 m x 150 m. Wyciąg z zaczepami dla siedmiu-dziewięciu osób będzie napędzał silnik elektryczny. Dzięki takiemu rozwiązaniu obiekt nie będzie zanieczyszczał środowiska. Silniki tego rodzaju nie emitują spalin, ponieważ do ich pracy nie jest potrzebne paliwo płynne. Dodatkowo zawodnicy, poprzez jazdę, będą w sposób naturalny natleniać wodę.

Platforma, znajdująca się w bezpośrednim sąsiedztwie z ruchomym pomostem (miejscem startu narciarzy), będzie stanowić część trybun. Stąd widzowie będą mogli, z naprawdę bliska, obserwować wyczyny amatorów i
zawodowców. Jednak to nie wszystko. Projekt obejmuje również punkt obsługi oraz budynek zaplecza, gdzie znajdować się będą sanitariaty, przebieralnia, natryski, magazyn i wypożyczalnia sprzętu. Inwestorzy zadbali również o stronę estetyczną, budynek jest stylizowany na tzw. mur pruski.

Odliczanie czas zacząć


Ile będzie trzeba zapłacić za wodną przejażdżkę? Ostateczny cennik nie jest jeszcze znany. W Augustowie cena wynosi od 2 do 4 zł za jedno okrążenie. W Lublinie trzeba zapłacić 3,50 zł. Kwoty niewielkie, biorąc pod uwagę ilość chętnych, chcących skorzystać z wyciągu. W Augustowie jest to co roku około 30 tys. osób. Jak będzie w Ostródzie, przekonamy się już niedługo.

Tor zostanie oddany do użytku 5 lipca, podczas trwania XVI Dni Morza w Ostródzie. Osobą, która uroczyście go otworzy, będzie Krystyna Chojnowska- Liskiewicz, pierwsza kobieta, która samotnie opłynęła świat, honorowa obywatelka Ostródy. Jednak nie tylko zwolennicy nart znajdą coś dla siebie. Tego samego dnia zostanie też udostępniony profesjonalny, kilometrowy tor kajakowy, który powstał na plaży miejskiej nad Jeziorem Drwęckim.

Jedynym elementem, na który inwestorzy nie mają wpływu, jest pogoda. Czy dopisze? Prognozy nie są jeszcze znane. No cóż, czasem słońce, czasem deszcz. Jednak dla prawdziwych miłośników tej dyscypliny sportowej nie będzie to miało z pewnością znaczenia.

Link do filmu zrealizowanego przez TV Ostróda

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Wyciąg został już oficjalnie otwarty (dzisiaj o godz. 13) - nawet minister Drzewiecki pojawił się na uroczystości. Obiekt wygląda naprawdę imponująco, a Ostróda dzięki takim inwestycjom z dnia na dzień staje się bardziej atrakcyjna i piękniejsza, prawdziwa Perła Mazur.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Rewelacyjny projekt!!! Naprawde godny nasladowania. Przegladalam film z podanego linku. Mysle ze to bedzie super zabawa dla milosnikow nart i wody. Sama na nartach nie jezdze, ale wode uwielbiam i moze kiedys sprobuje. I mysle ze cenowo jest to calkiem przystepny sport.

Warto wiedziec o takich miejscach w Polsce.
Plus za ciekawa informacje.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ja tam wolę jazdę na nartach zimą :) Ale dobry materiał.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.