Facebook Google+ Twitter

Naruszenie ciszy wyborczej w Osieku nad Wisłą

W sobotę rano, w czasie ciszy wyborczej, nieznani ludzie rozwiesili transparent, na którym widniał napis: PREZYDENTURA LECHA KACZYŃSKIEGO ZASŁUGUJE NA KONTYNUACJĘ! ONI dla Polski oddali życie -Ty dla Polski ZAGŁOSUJ!

Transparent reklamowy. Fot. Tomasz Młynek / Fot. Tomasz MłynekTransparent zawisł przy kościele, w bardzo niefortunnym miejscu. Z tyłu, za drzewami na których wisiał baner, znajdowały się pojemniki do segregacji śmieci, po brzegi wypełnione odpadkami. Moim zdaniem, nie dość, że ewidentnie naruszono ciszę wyborczą to transparent wyglądał jak antyreklama.

Plakat Jarosława Kaczyńskiego. Fot. Tomasz Młynek / Fot. Tomasz MłynekRozwieszono również plakaty z wizerunkiem jednego z kandydatów na Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej. Moim obywatelskim obowiązkiem było zgłoszenie naruszenia ciszy wyborczej do Państwowej Komisji Wyborczej, co też uczyniłem. Wieczorem baner został usunięty.

Nieprzyjemne otoczenie. Fot. Tomasz Młynek / Fot. Tomasz Młynek
Za naruszenie ciszy wyborczej grozi grzywna. Za naruszenie ciszy wyborczej uważa się nie tylko prowadzenie agitacji, ale również wszelkie dynamiczne nośniki reklamy politycznej.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.