Facebook Google+ Twitter

Narysowane przez dzieci maskotki trafią na sklepowe półki

Czy można nadać kształtu dziecięcym marzeniom? IKEA postanowiła to zrobić i ożywić pluszaki narysowane przez maluchy. Najciekawsze maskotki trafią na sklepowe półki. Małym projektantem może zostać każde dziecko w wieku do 12 lat.

 / Fot. IKEAAby wziąć udział w konkursie, wystarczy przyjść z pociechami na warsztaty rysunkowe do jednego ze sklepów IKEA, gdzie dzieci zaprojektują maskotki pod okiem animatorek. Zajęcia odbywają się w weekendy do 7 grudnia. Prace można też zgłaszać przez stronę internetową.

Konkurs realizowany jest równolegle we wszystkich sklepach IKEA na całym świecie. W Polsce, spośród wszystkich zgłoszonych prac, przedstawiciele IKEA oraz UNICEF wybiorą 20 najciekawszych rysunków. Każdy ze zwycięzców otrzyma pluszaka uszytego według własnego pomysłu. Ponadto nagrodzone prace wezmą udział w międzynarodowym konkursie, a ich mali autorzy powalczą o nagrodę główną, jaką jest włączenie pluszaka ich autorstwa do limitowanej edycji pluszowych zabawek IKEA. 10 najciekawszych rysunków zostanie „ożywionych”, by stać się bohaterami przyszłorocznej akcji „Pluszaki dla Edukacji” – mogą więc zostać ulubioną przytulanką milionów dzieci. Pomogą też tym najbardziej potrzebującym z najuboższych regionów świata: ze sprzedaży każdej pluszowej zabawki, IKEA Foundation przeznaczy 1 euro na rzecz programów edukacyjnych UNICEF i Save The Children.

Konkurs na miarę dziecięcych marzeń
W konkursie, który trwa od 12 listopada do 7 grudnia 2014 r., może wziąć udział każde dziecko w wieku do 12 lat. Rysunek można przesłać w formacie elektronicznym za pomocą aplikacji dostępnej na www.IKEA.pl/pluszakidlaedukacji lub przyjść z dzieckiem na warsztaty rysunkowe, np. do IKEA Kraków. Zajęcia odbywają się we wszystkie weekendy akcji, tj. 22-23, 29-30 listopada i 6-7 grudnia, w godzinach 12:00 – 18:00. Podczas warsztatów dzieci, pod okiem animatorek, narysują swoje wymarzone pluszaki. Następnie (za zgodą rodziców) ich prace zostaną zgłoszone do konkursu, a każdy mały twórca otrzyma dyplom. Rodzice, którzy prześlą rysunek swojej pociechy poprzez stronę internetową, otrzymają go w formacie elektronicznym. Uzyskają też link do rysunku swojej pociechy, którym będą mogli pochwalić się wśród rodziny i przyjaciół. Na stronie konkursowej powstanie ogólnodostępna galeria prac, gdzie każdy będzie mógł zobaczyć, o jakich pluszakach marzą dzieci. Rozstrzygnięcie konkursu w Polsce nastąpi na początku stycznia 2015 roku, globalni zwycięzcy zostaną ogłoszeni do końca stycznia.

Pluszaki dla Krakowskiego Pogotowia Ratunkowego
Konkurs rysunkowy jest częścią XII edycji kampanii „Pluszaki dla Edukacji”, która potrwa do 3 stycznia 2015 roku. W ramach akcji z każdej sprzedanej maskotki i książeczki IKEA Foundation przekazuje 1 euro na rzecz programów UNICEF i Save The Children. Międzynarodowa kampania ma też swój wymiar lokalny. W Krakowie towarzyszy jej zbiórka pluszaków dla małych pacjentów Krakowskiego Pogotowia Ratunkowego. Maskotki trafią do karetek, aby pomóc maluchom choć na chwilę zapomnieć o lęku i bólu. Po zakończeniu leczenia dzieci będą mogli zabrać swojego pluszowego przyjaciela do domu. Aby wesprzeć działania IKEA Foundation i jednocześnie pomóc najmłodszym pacjentom Krakowskiego Pogotowia Ratunkowego w trudnych chwilach, wystarczy kupić pluszaka i wrzucić go do specjalnego pojemnika, znajdującego się na terenie sklepu. W wyniki ubiegłorocznej akcji do karetek Krakowskiego Pogotowia Ratunkowego trafiło blisko 2 400 maskotek, ze a sprzedaży pluszaków udało się zebrać 10,1 miliona euro, z czego prawie 231 tysięcy euro, czyli ponad 900 tysięcy złotych, w Polsce. Środki te zostały przeznaczone na programy edukacyjne dla dzieci z krajów rozwijających się, realizowane przez organizacje UNICEF i Save the Children.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.