Facebook Google+ Twitter

NASA i Boeing będą wspólnie pracowały nad kosmiczną technologią

Z początkiem roku Boeing zawarł czteromiesięczny kontrakt z NASA. Celem prac jest przygotowanie konceptualnego założenia na potrzeby prezentacji nowoczesnej technologii SEP, łączącej wykorzystanie energii słonecznej i silników elektrycznych.

image: http://boeing.mediaroom.com/file.php/85575/SEP_SEF12-00131-001_med.jpg prawa: for media http://boeing.mediaroom.com/index.php?s=13&item=1824 / Fot. Boeing ImageProjekt Solar Electric Propulsion (SEP - Napęd Solarno-Elektryczny) przedstawia założenie, według którego prace badawcze skupią się na wykorzystywaniu połączonych napędów: wysokoenergetycznych paneli słonecznych z zaawansowanymi technologicznie silnikami elektrycznymi. Realizowana koncepcja ma znaleźć zastosowanie w transporcie i podróżach kosmicznych na wysoką orbitę ziemską oraz w dalszą przestrzeń kosmosu.

Na oficjalnej stronie Boeing Company krótką informację podaje Steve Johnston, dyrektor Boeing Phantom Works (wydział Advanced Space Explorations): "Boeing był pionierem w użytkowaniu napędu elektrycznego i pozwolił na rozwinięcie integrowania kompaktowych, lekkich i wysoce wydajnych ogniw słonecznych z silnikami elektrycznymi nowej generacji, z myślą o przyszłości statków kosmicznych". Johnston dodał też, że technologia pozwoli zmniejszyć koszty, a także poprawi sterowność i wydajność transportu ludzi oraz misji bezzałogowych.

Boeing jest jednym z pięciu kontrahentów jakich wybrano do wspólnych prac, związanych z demonstracyjną misją, która zakłada przedstawienie napędów słoneczno-elektrycznych. Z całością opracowań wiąże się też infrastruktura, dająca możliwości ekonomicznego podtrzymywania bytu ludzi pozostających w przestrzeni kosmicznej. Phantom Works przeprowadzi swoje badania w Huntington Beach, przy wsparciu ekspertów od napędów elektrycznych z Boeing Space & Intelligence System w El Segundo (Kalifornia).

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.