Facebook Google+ Twitter

NASA organizuje konkurs: zaprojektuj kosmiczne odważniki i wygraj 20 tys. dolarów

W konkursie Balance Mass Challenge organizowanym przez NASA można wygrać 20 tysięcy dolarów. Wystarczy, że zaprojektujesz element statku kosmicznego, który będzie wykorzystywany do badań Marsa.

Łazik Curiosity na Marsie / Fot. By NASA [Public domain], via Wikimedia CommonsW konkursie zorganizowanym przez NASA może wziąć udział każdy. Uczestnicy mają za zadanie zaprojektować element statku kosmicznego, który będzie wykorzystany do badań Czerwonej Planety. Wymagane są rysunki i szczegółowe procedury. Chętni, do 21 listopada muszą przesłać pomysły zastąpienia bezużytecznych odważników czymś, co może się przydać do badań - czytamy na NASA.com i innocentive.com.

By statek kosmiczny mógł bezpiecznie wylądować na powierzchni planety, system MSL (Mars Science Laboratory) musi w trakcie wykonywania tej czynności zrzucić około 300 kg masy, aby móc zredukować prędkość. Do tej pory do tego celu wykorzystywano odważniki. Teraz NASA chce, aby bezużyteczne odważniki zastąpić czymś pożytecznym przy badaniach planety.

Konkurs "Balance Mass Challenge" potrwa do 21 listopada. Nagroda, czyli czek w wysokości 20 tysięcy dolarów zostanie wręczona na początku 2015 roku.

Czytaj także: Polska Agencja Kosmiczna POLSA powstaje w Gdańsku.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.