Facebook Google+ Twitter

NASA pokazuje całkowity obraz Słońca

Po raz pierwszy w historii można obserwować całe Słońce. Było to możliwe dzięki sondom STEREO, amerykańskiej agencji kosmicznej NASA, które mają widok na drugą stronę naszej dziennej gwiazdy.

Po raz pierwszy w historii ludzkość może obserwować całe Słońce. Było to możliwe dzięki sondom STEREO amerykańskiej agencji kosmicznej NASA, które mają widok
na drugą stronę naszej dziennej gwiazdy. Para naukowych sond kosmicznych wystartowała w 2006 roku. Ich zadaniem było dotarcie do przeciwległej strony Słońca, jak relacjonowała NASA w niedzielę. Widoczna teraz całkowita panorama tej gwiazdy obejmuje w 360 stopniach jej powierzchnię i atmosferę. To powinno poprawić prognozowanie pogody kosmicznej, która ma wpływ na komunikację lotniczą, komunikację oraz nawigację satelitarną - informuje de.news.yahoo.

"Słońce jest złożonym obiektem, które wpływa na wiele aspektów naszego życia" powiedział prof. Richard Harrison, jeden z czołowych badaczy programu kosmicznego. "Tak jak nie można zrozumieć funkcjonowania naszego mózgu, gdy bada się jedynie jego małą cząstkę, tak też konieczne jest całościowe zbadanie naszej gwiazdy dla rozpoznania jej działania."

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 09.02.2011 20:17

Oglądałem na Discowery program poświęcony temu tematowi, dosyć ciekawe.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Warte zobaczenia jest NASA-Video: http://de.news.yahoo.com/34/20110207/tsc-nasa-zeigt-erstes-bild-der-komplette-98fda55.html

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tak Izo, ta "ognista kula to" kopalnia wiedzy i przy tym ma ogromny wpływ na nasze życie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Interesujące wiadomości, mamy coraz więcej nowych informacji.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.