Facebook Google+ Twitter

NASA pracuje nad kombinezonem dla astronautów, którzy polecą na Marsa. Zobacz zdjęcia prototypu

Na załogową misję na Marsa poczekamy na pewno grubo ponad dekadę, ale NASA w tym czasie nie próżnuje. Wkrótce rozpocznie się rekrutacja kandydatów. Trwają też m.in. prace nad kombinezonem kosmicznym dla astronautów.

 / Fot. NASANASA opublikowała zdjęcia prototypu kombinezonu kosmicznego Z-2. Na pierwszy rzut oka nowy strój dla astronautów wyróżnia się nowoczesnym wyglądem i przypomina bardziej skafander Marka Watneya z filmu "Marsjanin" niż ubrania aktualnie noszone przez kosmicznych odkrywców.

 / Fot. NASACel jest prosty - zauważa serwis sciencealert.com - kosmiczny skafander ma umożliwić astronautom eksplorację obcej planety. Nie jest to zatem kombinezon do spacerów w przestrzeni kosmicznej, ale ubiór, który ma sprawdzić się po lądowaniu na Marsie.

"Kombinezon ma być zaprojektowany tak, by umożliwić astronautom maksymalną produktywność na powierzchni planety - pozwalać na jej eksplorację, zbieranie próbek, manewrowanie wewnątrz i na zewnątrz pomieszczeń mieszkalnych i łazików" - tłumaczy NASA.

Czytaj także: W Chile rusza budowa Gigantycznego Teleskopu Magellana. To najbardziej zaawansowany teleskop w historii


Skafander zostanie wykonany z kompozytów, które mają wytrzymać długie przebywanie na Marsie i trudne warunki panujące na planecie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.