Facebook Google+ Twitter

NASA: spacer kosmiczny, aby naprawic problem chłodzenia

Bardzo możliwe, że załoga Międzynarodowej Stacji Kosmicznej będzie musiała przeprowadzić w tym tygodniu spacer kosmiczny, aby naprawić system ochładzania stacji - powiedzieli w niedzielę przedstawiciele NASA.

Alarm ostrzegawczy zbudził załogę w sobotnią noc, kiedy jeden z obwodów włączył się samoczynnie odcinając moc od pompy zasilającej amoniakiem część systemu ochładzania stacji.

"Załoga nie jest w niebezpieczeństwie, ale wciąż monitorujemy systemy" - powiedziała rzeczniczka NASA. - Inżynierowie opracowują wstępne plany dla dwóch grup do przeprowadzenia spacerów kosmicznych - w tym tygodniu, aby zastąpić uszkodzoną pompę, a następnie drugi, kilka dni później do uzupełnienia płynów i połączeń elektrycznych - dodaje.

Jak donosi CNN (http://edition.cnn.com/2010/US/08/02/space.station.warning/index.html?iref=allsearch#fbid=Y87BYQZ-D12), zamknięcie obiegu chłodzenia około 8 wieczorem w sobotę nastąpiło w wyniku wykrycia przez monitory skoku mocy w pompie wysyłającej amoniak przez pętlę. Doprowadziło to inne systemy na stacji do przymusowego zamknięcia.

Sześć osób - troje obywateli USA i troje Rosjan - znajduje się na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej.

Zgodnie z informacjami NASA, załoga stacji prowadzi obecnie ponad 100 doświadczeń w dziedzinie biologii, fizyki, rozwoju technologii i nauki Ziemi i przestrzeni kosmicznej.

NASA informuje, że bez systemu kontroli temperatur, temperatura na orbicie okołostacjonarnej w stronie do słońca może wzrosnąć do 250 stopni (121 st. Celsjusza), a w odwrotnej, ciemnej stronie może spaść do minus 250 stopni Fahrenheita (-157 stopni Celsjiusza).

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.