Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

17314 miejsce

NASA sprzedała przez pomyłkę plecak używany podczas misji Apollo 11. Teraz chce go odzyskać (wideo)

NASA i prokuratorzy federalni próbują odzyskać plecak, w którym zbierane były próbki księżycowe podczas misji Apollo 11. Agencja twierdzi, że został on sprzedany przez pomyłkę.

 / Fot. NASANASA twierdzi, że plecak został wystawiony na aukcji przez pomyłkę. Teraz stara się go odzyskać we współpracy z prokuratorami federalnymi. Sprawa nie będzie prosta, bo osoba, która nabyła plecak, Nancy Carlson z Illinois, podkreśla, że kupiła go uczciwie. Z kolei NASA twierdzi, że plecak jest "skarbem narodowym" - podaje Science Alert.

Co ciekawe plecak, w którym zbierano próbki księżycowe podczas misji Apollo 11 nie jest po raz pierwszy przedmiotem kontrowersji. W 2005 r. o jego kradzież został oskarżony założyciel i dyrektor Kansas Cosmophere and Space Centre, który pożyczył go na wystawę.

Misja Apollo 11 rozpoczęła się 16 lipca 1969 r. i zakończyła 24 lipca. Przeszła do historii, bo podczas jej trwania po raz pierwszy człowiek stanął na Księżycu. Brało w niej udział trzech astronautów: Neil Armstrong, Buzz Aldrin i Michael Collins.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Ha ha ha, przez pomyłkę NASA jest zdolna podać nawet wyniki przyszłych wyborów ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.