Facebook Google+ Twitter

NASA wywoła pożar na pokładzie statku Cygnus. Agencja sprawdzi, jak rozprzestrzenia się ogień w warunkach orbitalnych

NASA wywoła pożar na pokładzie statku zaopatrzeniowego Cygnus. To część eksperymentu Saffire-I, który pozwoli na sprawdzenie w jaki sposób rozprzestrzenia się ogień w warunkach panujących na orbicie.

 / Fot. Kadr z filmu/YouTube22 marca NASA wysłała na Międzynarodową Stację Kosmiczną statek Cygnus z zaopatrzeniem. W ramach eksperymentu Saffire-I agencja zamierza wywołać pożar, by sprawdzić jak rozprzestrzenia się ogień na orbicie.

Eksperyment przeprowadzony zostanie w pudełku o rozmiarach 0,6 na 0,9 na 1,2 m. Znajduje się w nim komputer, oprzyrządowanie i specjalny "przedział" z łatwopalnym materiałem. Warunki fizykochemiczne mają być podobne jak na ISS.

Badania przeprowadzone zostaną zdalnie na pokładzie Cygnusa. Próba nastąpi, gdy statek zostanie odcumowany od Międzynarodowej Stacji Kosmicznej i znajdzie się w bezpiecznej odległości od niej.

Cele eksperymentu związane są oczywiście z bezpieczeństwem podczas misji kosmicznych. NASA przeprowadzała już podobne badania, wywołując mikropożary. Ich skala była jednak znacznie mniejsza.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.