Facebook Google+ Twitter

NASA zawiesiła współpracę z Rosją z powodu agresji na Ukrainę

Amerykańska agencja kosmiczna podjęła decyzję o zawieszeniu współpracy z Rosją. Ta decyzja nie jest ostateczna, ponieważ NASA korzysta z rosyjskich rakiet, dzięki którym może przetransportować astronautów.

NASA zawiesiła współpracę z powodu agresji na Ukrainę / Fot. By NASA [Public domain], via Wikimedia CommonsJak donosi wprost.pl pojawiło się oficjalne oświadczenie w sprawie zerwania kontaktów między NASA a Federacją Rosyjską: "Mając na uwadze trwające pogwałcenie suwerenności i integralności terytorialnej Ukrainy, NASA zawiesza większość trwających programów współpracy z Federacją Rosyjską. NASA i Roskosmos jednakże będą współpracować by utrzymać bezpieczeństwo i działanie Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. NASA jest skupiona na planie powrotu do wysyłania promów kosmicznych z amerykańskiej ziemi i zakończenia zależności od Rosji"

Zawieszenie współpracy obejmuje jedynie podróże specjalistów do Rosji, wizyty rosyjskich przedstawicieli w instytutach NASA, wymianę maili i telekonferencje.

Niestety, amerykańska agencja kosmiczna jest uzależniona od Rosji, ponieważ do niej należy "Sojuz", czyli jedyny dostępny pojazd, który jest w stanie przetransportować astronautów na orbitę. W związku z tym amerykanie są zmuszeni poczekać na zakończenie prób kapsuły, a także systemu startowego produkcji amerykańskich firm prywatnych.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Zamiast rakiet kosmicznych Jankesom za miliony Moskale sprzedadzą rakiety przeciwlotnicze Persom za miliardy (umowa na ten temat już prawie gotowa). Kolejne, "genialne" pociągnięcie wuja Sama.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Decyzja ta jednak nie będzie miała wpływu na pracę rosyjskich astronautów na międzynarodowej stacji będącej na orbicie. Bardzo podobało mi się stwierdzenie, że polityka ziemska nie ma prawa bytu w kosmosie. Według mnie przełomowa myśl.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dobre i to , ale czy to zatrzyma Putina i jego spółkę , myślę że nie , będzie tylko gorzej a nie lepiej .?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.