14256 miejsce

Nasi ciężarowcy wrócili z ME z tarczą

W poniedziałek po południu na warszawskim lotnisku Okęcie, nasi ciężarowcy samolotem z Rzymu wrócili z mistrzostw Europy. Na tej imprezie w Lignano Sabbiadoro nasi rodacy zdobyli cztery medale (dwa złote oraz dwa brązowe).

Oto co zdobył Szymon Kołecki na tych mistrzostwach Europy. / Fot. Marcin ChilińskiMistrzostwa Europy Seniorek i Seniorów, które odbyły się między 14, a 20 kwietnia we Włoszech były udane dla naszych ciężarowców. Aleksandra Klejnowska-Krzywańska oraz Szymon Kołecki zdobyli złote medale. Natomiast Robert Dołęga oraz Magdalena Ufnal przywieźli po brązowym krążku.

Wszystkie wyniki:

Szymon Kołecki (KPC „GÓRNIK" Polkowice) - kat. 94 kg, zdobył pierwsze miejsce wynikiem 397 kg.

Robert Dołęga (ŁKS Łuków) - kat. 105 kg, trzecie miejsce z wynikiem 395 kg.

Najbardziej rozchwytywany przez media był Szymon Kołecki. / Fot. Marcin ChilińskiMagdalena Ufnal (K.S. „BUDOWLANI" Opole) - kat. + 75 kg, zajęła trzecie miejsce z wynikiem 237 kg.

Aleksandra Klejnowska-Krzywańska (WLKS Siedlce) - kat. 58 kg, zajęła pierwsze miejsce uzyskując 212 kg.

Marzena Karpińska (LKS „ZNICZ" Biłgoraj) - kat. 48 kg, zajęła 7 miejsce uzyskując 163 kg.

Malwina Rowińska (WLKS Siedlce Iganie Nowe) - kat. 53 kg, zajęła 11 miejsce w rwaniu, natomiast w dwuboju nie została sklasyfikowana. 101 kg trzykrotnie spaliła.

Dominika Misterska-Zasowska (WLKS Siedlce Iganie Nowe) - kat. 63 kg, zajęła w dwuboju 7 miejsce wynikiem 208 kg.

Anna Smosarska (CLKS „Mazovia„ Ciechanów) - kat. 69 kg, zajęła w dwuboju 9 miejsce wynikiem 202 kg.

Marcin Makarski (KS "Budowlani" Opole) - kat. 56 kg, nie został sklasyfikowany.

Na lotnisku nasi ciężarowcy zostali bardzo gorąco przywitani przez rodziny oraz przedstawicieli Polskiego Związku Podnoszenia Ciężarów. / Fot. Marcin ChilińskiPiotr Chrusciewicz (KS EKOPAK Jatne OKS Otwock) - kat. 77 kg, zajął 6 miejsce w dwuboju wynikiem 333 kg. W podrzucie zajął 4 miejsce - 193 kg.

Karol Gorczyczewski (KS EKOPAK Jatne OKS Otwock) - kat. 85 kg. Zawodnik nie został sklasyfikowany w dwuboju. W rwaniu uzyskał 153 kg i z tym wynikiem zajął 11 miejsce.

Arkadiusz Białek (KS EKOPAK Jatne OKS Otwock) - kat. 105 kg, zajął 6 miejsce w dwuboju wynikiem 381 kg.

Grzegorz Kleszcz (KS EKOPAK Jatne OKS Otwock) - kat. +105 kg. Uzyskał wynik w dwuboju 415 kg zajmując 5 miejsce.

Paweł Najdek (KS „Budowlani" Opole) - kat.+105 kg uzyskał w dwuboju 409 kg zajmując 7 miejsce.

Zawodnicy mają do początku maja mają wolne, a później będą przygotowywać się do startu na Mistrzostwach Polski oraz do rywalizacji na Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie.