Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

18356 miejsce

Nasiąkanie klimatami. Spotkanie z Anną Klejzerowicz

6 grudnia 2011 r. w Filii Gdańskiej WiMBP w Gdańsku odbyło się spotkanie z pisarką Anną Klejzerowicz.

Anna Klejzerowicz w Filii Gdańskiej WiMBP w Gdańsku. / Fot. Karol KłosFilia Gdańska Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gdańsku, mieszcząca się przy ulicy Mariackiej 42, zajmuje się gromadzeniem książek o Gdańsku oraz autorów gdańskich. 6 grudnia w gościnnych progach tej placówki zorganizowano spotkanie z pisarką Anną Klejzerowicz pod hasłem „Gdańskie śledztwa i tarot”. Spotkanie prowadził Zbigniew Walczak, a prezentację o dziełach sztuki, będących inspiracją dla twórczości pani Anny, przedstawił mąż pisarki Krzysztof, znany w środowisku fotografów jako Chris Babental. Uczestnikiem spotkania była również Joanna Świetlikowska, zasłużona dla gdańskiej literatury właścicielka wydawnictwa Oficynka. Obsługę fotograficzną zapewniła Joanna Pruszyńska, copywriter, scenarzysta i fotograf w jednej osobie.

Przez wiele lat Anna Klejzerowicz współpracowała z teatrem Atelier w Sopocie, gdzie fotografowała oraz redagowała teatralne publikacje. Debiutowała w trójmiejskim piśmie dla młodzieży na początku lat dziewięćdziesiątych. Publikowała w nim krótkie opowiadania z serii „Portrety”, a także artykuły popularno-naukowe. Drukowała swoje artykuły w miesięczniku „Spotkania z Zabytkami”. Pisała o oliwskim Tryptyku, o pewnym feretronie, szkole częstochowskiej, japońskich drzeworytach w Gdańsku, które trafiły do Polski przed wieloma laty. Pisarka od dzieciństwa interesowała się historią sztuki i archeologią, co w rezultacie przyniosło literackie owoce w jej dorosłym życiu.

Pierwszą książką Anny Klejzerowicz był zbiór opowieści niesamowitych „Złodziej dusz”, wydany w wersji elektronicznej przez wydawnictwo Amoryka, a następnie z nieco innym zestawem opowiadań w wersji papierowej w roku 2009 przez wydawnictwo Maszoperia Literacka. Oba zbiory zawierały po dwadzieścia jeden utworów, aczkolwiek łączna ich liczba wyniosła dwadzieścia sześć opowieści. W 2011 roku autorka doczekała się publikacji swoich opowiadań w czterech książkach. Dwie z nich to elektroniczne e-booki, a dalsze dwie ukazały się w tradycyjnej, papierowej formie. Do tych ostatnich należała antologia „Książki moja miłość” z opowiadaniem „Magiczna książka” wydawnictwa Radwan, oraz antologia „Narracje. 6 opowiadań o Gdańsku” z opowiadaniem pani Ani „Pejzaż z wozem konnym” wydana przez Biuro Gdańsk i Metropolia Europejska Stolica Kultury2016 (kandydat). Natomiast antologie elektroniczne to darmowe e-booki wydane przez grupę polskich autorów znających się najczęściej tylko przez Internet. W tomie „31.10 Halloween po polsku” autorka zamieściła dwa opowiadania: „Zjawa” oraz „Mgła”, natomiast w e-booku „O, choinka” opowiadanie „Bielszy niż śnieg”. Obie książki można kupić w Internecie za dokładnie 0 zł.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.