Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

5199 miejsce

Naśladowca Breivika aresztowany w Czechach. Szykował zamach

Czescy antyterroryści zatrzymali młodego mężczyznę, który sympatyzował z ideologią Andersa Breivika. W przeszłości był wielokrotnie karany, m.in. za wysadzenie stacji benzynowej.

 / Fot. PAP/EPANa to nie trzeba było długo czekać. Naśladowca Breivika jest już i to blisko nas. Został aresztowany w Czechach. Pochodzi z Ostrawy, ma 29 lat i szykował zamach. Sympatyzował z zamachowcem Andersem Breivikiem. Jak podaje wyborcza.pl, zgromadził w domu pokaźny arsenał broni i materiałów wybuchowych.

Czescy policjanci zatrzymali mężczyznę 10 sierpnia. Sprawę trzymali w tajemnicy i dopiero dziś postanowili ujawnić. Swojego "Breivika" - mieszkańca Ostrawy - namierzyli dzięki jego elektronicznej korespondencji. Podkreślał w niej sympatię dla ideologii, którą głosił Anders Breivik. Wyrażał też podziw dla zamachów dokonanych 22 lipca 2011 r. w Oslo.

Zatrzymany mężczyzna był w przeszłości pięciokrotnie karany, m.in. za wysadzenie w powietrze stacji benzynowej w pobliżu autostrady koło Ostrawy.

W jego mieszkaniu, podczas rewizji policjanci, ku swojemu zaskoczeniu, znaleźli bogaty arsenał broni maszynowej, kilkaset nabojów, dużą ilość wysokiej jakości materiałów wybuchowych oraz bombę lotniczą.

Kolejnym dowodem na potencjalne naśladownictwo Breivika, stało się to, że młody Czech miał podobnie jak Norweg, kompletny mundur policjanta; Breivik w mundurze zmylił właśnie młodzież na wyspie Utoya, zanim zaczął masakrę.

Swoje mieszkanie zatrzymany z Ostrawy wyposażył w instalację, która pozwala na odpalenie bomby przez telefon komórkowy. W momencie zatrzymania, które odbyło się z zaskoczenia - miał przy sobie telefon, z którego prawdopodobnie planował, lub tylko mógł wysadzić bombę, w tym także blok mieszkalny z wielkiej płyty, w którym mieszkał. Policja wie, że system jego ładunków wybuchowych był sprawny, ale nie ma pewności, czy doszłoby do detonacji. Obecnie jest to jeszcze sprawdzane.
Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

abc
  • abc
  • 19.08.2012 16:53

Kumaj bez wiedzy. Zaczaisz, jeśli masz IQ = 151 pkt.
Pewni zwycięstwa także w następnej kadencji Donald Tusk, Jacek Rostowski i ... NN zagwarantowali ekonomicznym okupantom RP, że zlikwidują 6 mln. obywateli RP narodowości polskiej, zanim nowym właścicielom przekażą wszystkie klucze do byłego państwa polskiego. Po pierwsze, polski motłoch musi się bać zdradzieckiej władzy i siebie samego. Po drugie, polski motłoch musi być straszony wojną w Europie. Po trzecie, polski motłoch musi umierać z powodu braku dostępu do leków. Po czwarte, polski motłoch musi umierać z powodu niedożywienia. Po piąte, polski motłoch musi mieć ujemny przyrost naturalny, równy niminum minus 200 000 niewolników. Po szóste, najlepsze elementy polskiego motłochu muszą nadal emigrować. Po siódme, polski motłoch musi być przygotowany do nienagannego posłuszeństwa nowym właścicielom byłego państwa polskiego poprzez uświadomienie mu jego beznadziejnej bezsilności wobec mafiozów z sądów, prokuratur i fiskusa. Po upadku RP wszystkie akty własności Polaków będą nieważne. Nauka języka polskiego będzie zakazana. Będą punkty zbiorowego żywienia. Motłoch będzie pracował do śmierci, po 16 godzin na dobę i bez prawa do jakichkolwiek świadczeń. Każdy Polak musi pochować każdą swoją nadzieję, aby żadna z nich nie mogła odejść jako ostatnia. Wszelkie pojednania nie uchronią ani nas, ani i naszych nowych właścicieli-oprawców przed islamistami i muzułmanami - wojna nuklearna nastąpi przez polskich zdrajców (aktualnych). Konieczne są przedterminowe wybory i uniemożliwienie zdrajcom RP ponownego w nich startu. Natychmiast!, póki jeszcze pozostało trochę majątku narodowego. Kto stoi za tą 'figą'? Dobrze, nie MOSAD. A skoro nie MOSAD, to kto? Kto? Sk...synu Plichto!!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń
zbawiciel
  • zbawiciel
  • 19.08.2012 11:19

Marzenia abc .Na szczescie jestesmy panstwem suwerennym i smiejemy sie naszym zyczliwym polglowkom.

Komentarz został ukrytyrozwiń
abc
  • abc
  • 19.08.2012 03:57

Donald Tusk, Jacek Rostowski i ... NN zagwarantowali ekonomicznym okupantom RP, że zlikwidują 6 mln. obywateli RP narodowości polskiej, zanim nowym właścicielom przekażą wszystkie klucze do byłego państwa polskiego. Po pierwsze polski motłoch musi bać się zdradzieckiej władzy i siebie samego. Po drugie polski motłoch musi być straszony wojną w Europie. Po trzecie polski motłoch musi zdychać z powodu braku dostępu do leków. Po czwarte polski motłoch musi zdychać z powodu niedożywienia. Po piąte polski motłoch musi mieć ujemny przyrost naturalny, równy niminum minus 200 000 niewolników. Po szóste najlepsze elementy polskiego motłochu muszą nadal emigrować (pozostawać mają troki od kaleson). Po siódme polski motłoch musi być przygotowany do nienagannego posłuszeństwa nowym właścicielom byłego państwa polskiego. Po upadku RP wszystkie akty własności Polaków będą unieważnione. Nauka języka polskiego będzie zakazana. Nieposłusznym będą odbierane dzieci. Będą punkty zbiorowego żywienia. Motłoch będzie pracował po 16 godzin na dobę do śmierci, bez prawa do jakichkolwiek świadczeń. Każdy Polak musi pochować każdą swoją nadzieję, aby żadna z nich nie mogła odejść po mim.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Już dawno zostało dowiedzione, że nagłaśnianie w mediach i pokazywanie (opisywanie) wydarzeń wywołuje falę naśladownictw. Niestety media są w tej chwili tak zdemoralizowane, że postrzegają to jako pozytywne dla nich zjawisko nie myśląc o tym, że w którymś momencie same mogą stać się celem.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nie ma czemu się dziwić, przecież przez długi okres w mediach o Breiviku mówiło się więcej niż o Lady Gadze, Baracku Obamie i kryzysie. Czyli praktycznie stał się gwiazdą (ciemną gwiazdą), a jak wiemy celebryci mają swoich fanów którzy bardzo lubią naśladować swoich idoli.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.