Facebook Google+ Twitter

"Następcy" Edwarda M. Lernera. Thriller w świecie nanotechnologii

Wyobraź sobie technologię, która przejmuje kontrolę nad ciałem i umysłem. Co lepsze, to nanotechnologia, która przez długi czas może pozostać ukryta przed "niewybranymi" i obdarza człowieka nieprzeciętnymi zdolnościami. Superpojemna, niezawodna pamięć, nadzwyczajne zdolności analityczne i komunikacja zbliżona do telepatii. Otwierają się nowe możliwości - tylko w jaki sposób transludzie je wykorzystają?

 / Fot. Irina PozniakHistoria o nanotechnologii medycznej i niebezpieczeństwach z nią związanych powstała w umyśle Edwarda M. Lermera. Znany amerykański autor powieści oraz zbiorów opowiadań od lat związany jest z przemysłem kosmicznym. To zapewne miało wpływ na jego twórczość. "Następcy" aż kipią od technologii komputerowych, SI, nowoczesnych rozwiązań medycznych.

Zaczęło się niewinnie. Brent Cleary z nanotechnologicznej korporacji Garner Nanotech promował niezniszczalne kombinezony. Nowy produkt jest rewelacyjny - odporny na kule, pchnięcia nożem, chroni przed ogniem i wysoką temperaturą. W dodatku zawiera ninity pierwszej pomocy, które automatycznie leczą rany u osoby, która ma na sobie niezwykły strój. Armia jest zachwycona wynalazkiem. To niebezpieczna broń, która może być przełomem w operacjach wojskowych, pracy ochrony i policji.

Kombinezon udowodni swoją wartość już wkrótce. Brent Cleary cudem ratuje życie wyposażony w kombinezon, gdy potężny wybuch zmiata z powierzchni ziemi całą dzielnicę. Ranny i połamany pracownik Garner Nanotech długo przechodzi rehabilitacje. Wkrótce wyjdą na jaw jego nieprzeciętne, niedawno nabyte umiejętności.

Kim, przyjaciółka Brenta wraz z doktorem Aaronem próbują rozwiązać zagadkę paranormalnych zdolności bohatera Garner Nanotech, który jako pierwszy zmuszony został przekonać się na własnej skórze właściwościach kombinezonu. W firmie GN zaczynają się dziać podejrzane rzeczy. Kim wietrzy większy spisek. Czy Brent jest już obcą istotą? Czy istnieje więcej takich ludzi jak on?
Wkrótce pracownicy Garner Nanotech przekonają się o tym.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.