Facebook Google+ Twitter

Następna stacja... Słodowiec

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2008-04-23 14:27

Dzisiaj otwarto nową stację warszawskiego metra. Jedną z pierwszych pasażerek odwiedzających nowe perony była Hanna Gronkiewicz-Waltz.

Hanna Gronkiewicz- Waltz przy metrze Słodowiec. / Fot. Marcin RybickiOd dzisiaj Słodowiec jest ostatnią stację metra w kierunku Młocin. Położona jest pod ulicą Kasprowicza, niedaleko ul. Żeromskiego oraz ul. Marymonckiej. Architektonicznie stacja różni się od wybudowanych wcześniej. Jest położona najpłycej, a pracę przy jej budowie prowadzono metodą odkrywkową. Wejście to murowany budynek a nie, jak w przypadku innych stacji, zadaszono wiata. Perony rozmieszczone są po bokach a tory metra pośrodku (rozwiązanie podobne do tego, na stacji Centrum).Stacja Słodowiec. / Fot. Marcin RybickiStację budowało konsorcjum PRG Metro/PeBeKa, które wygrało przetarg we wrześniu 2005 roku. Budowa trwała od maja 2006 roku do lutego tego roku. Rozpoczęcie budowy przesuwało się z powodu zaskarżenia wyniku przetargu przez Hydrobudowę 6. Proces sądowy zakończył się na korzyść urzędu miasta.

Słodowiec, peron. / Fot. Marcin RybickiDo zakończenia tej linii metra zostały nam jeszcze trzy stacje – mówi Krzysztof Malawko, rzecznik metra warszawskiego. – Będziemy chcieli je oddać do użytku w okolicach sierpnia i września. Myślimy, że te terminy da się utrzymać, oczywiście jeśli nic się nie wydarzy. Otwarcie nowej stacji nic nie zmienia w rozkładzie jazdy. Mało tego, prowadzimy różne prace, na przykład zmiany w oprogramowaniu sterującym, które przyspieszą przejazd pociągów na szlakach. W godzinach szczytu na trasie jeździ około 25 składów; liczbę tę będziemy w stanie zwiększyć – zapewniał Malawko.
Słodowiec. / Fot. Marcin Rybicki
Obecnie, na niektórych stacjach montowane są specjalne ekrany multimedialne. Będą one pełnić funkcje zarówno reklamowe jak i informacyjne. Wraz z oddaniem ostatnich stacji pierwszej linii metra ma nastąpić automatyzacja tablic obliczających czas przyjazdu składu. Na otwartej dzisiaj stacji Słodowiec zamontowane są już nowe elektroniczne tablice. Są one bardziej czytelne, co ma ułatwiać korzystanie z metra osobom niedowidzącym.


Zobacz także:
- Wiadomości24.pl w tunelu warszawskiego metra
- Stacja Słodowiec ruszy w kwietniu

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 23.04.2008 19:57

Nie liczyłem:))ale jakieś pół godziny.
http://www.ztm.waw.pl/metro.php

Komentarz został ukrytyrozwiń

policzyłeś może jak długo jedzie się z Kabat na Słodowiec?
jeśli krócej niż godzinę, to o ranyyyy:))

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 23.04.2008 16:26

Narzekają że brzydka , cudo toto nie jest lecz nawet ładna

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.