Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

10134 miejsce

Nastolatek odkrył prawdopodobnie zaginione miasto Majów. Ma znajdować się w sercu dżungli na Jukatanie

Piętnastolatek z Kanady odkrył prawdopodobnie zaginione miasto Majów. Znajduje się ono w dżungli na półwyspie Jukatan. Uczeń nie uczestniczył w dalekiej wyprawie, dokonał odkrycia siedząc przy własnym biurku i analizując gwiazdozbiory i mapy satelitarne.

 / Fot. By Jan Harenburg (own fotography) [CC BY 3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by/3.0)], via Wikimedia CommonsWilliam Gadoury ma piętnaście lat i pochodzi z Quebecku. Na odkrycie naprowadziło go pytanie dlaczego Majowie budowali swoje siedziby z dala od rzek, na peryferyjnych terenach i w górach. Piętnastolatek wysnuł hipotezę, że Majowie lokowali miasta na wzór gwiazdozbiorów widocznych na niebie.

Gadoury przeanalizował 22 konstelacje zanim zdał sobie sprawę, że mapa 117 miast Majów pokrywa się z mapą nieba. 23. gwiazdozbiór, składający się z trzech gwiazd wskazał mu 118., nieodkryte dotąd miasto. Lokalizacja, którą wskazywała analiza nie była miejscem, które odkrywca mógł odwiedzić. Z prostego powodu znajduje się w sercu dżungli, w niedostępnym rejonie południowego Jukatanu.

Nastolatek skorzystał z map Kanadyjskiej Agencji Kosmicznej nałożonych na mapy Google, by sprawdzić czy widoczne są na nich ślady zaginionego miasta - podaje Science Alert. Dalsze analizy zdjęć zrobionych przez satelity NASA i Japońskiej Agencji Kosmicznej JAXA ujawniły miejsce, wyglądające jak piramidy oraz 30 budynków.

"Istnieje wystarczająco dużo elementów wskazujących, że może to być struktura stworzona przez człowieka" - twierdzi Daniel De Lisle z Kanadyjskiej Agencji Kosmicznej.

Gadiury nazwał roboczo odrycie K’àak’ Chi’, co znaczy tyle, co "palenisko". Nastolatek będzie współpracował z Kanadyjską Agencją Kosmiczną przy dalszych badaniach.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Niesamowita informacja !

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.