Facebook Google+ Twitter

Nastolatek sprzedał nerkę, by mieć na iPada

17 letni mieszkaniec Chin sprzedał swoją nerkę, bo nie miał pieniędzy na iPada. Aż pięć osób z południowych Chin jest oskarżonych o poważne uszkodzenie ciała nastolatka, który oddał nerkę by móc kupić iPada i iPhonea.

By the US National Archives/Commos/Sala Operacyjna / Fot. Schulke, Flip, 1930-200817-latek pochodzący z Anhui, jednego z najuboższych rejonów Chin, gdzie powszechnym zjawiskiem jest emigracja za pracą, kupił sobie iPada i iPhona. Kiedy zdziwiona matka spytała go skąd miał na to pieniądze, przyznał się, że sprzedał własną nerkę.

Oskarżonym w tej sprawie jest chirurg, który rok temu, w kwietniu usunął nastolatkowi nerkę. 17-letni pacjent o nazwisku Wang, cierpi w tej chwili na niewydolność drugiej nerki i przebywa w szpitalu, a jego stan jest ciężki i systematycznie się pogarsza.

O poważne uszkodzenie ciała chłopca oskarżono w tej sprawie pięć osób -
informuje serwis Nasygnale.pl. Jeden z oskarżonych przyznał się do przyjęcia około 220 tys. juanów tj. około 35 tys. dolarów za zorganizowanie całej transplantacji. Wang dostał 22 tys. juanów, a resztą kwoty organizator transplantacji podzielił się z chirurgiem, trzema pozostałymi oskarżonymi i jeszcze jedną osobą z personelu medycznego. Jednak do tej pory wciąż nie udało się ustalićBy the US National Archives/Commos/Sala Operacyjna / Fot. Schulke, Flip, 1930-2008, kto zapłacił za nerkę i komu została przeszczepiona.

Produkty firmy Apple cieszą się ogromną popularnością w Chinach. Niestety niewielu Chińczyków stać na taki zakup. By kupić iPada trzeba mieć przynajmniej 2988 juanów, a cena iPhonea to od 3988 juanów wzwyż. Zatem większość mieszkańców biedniejszych rejonów Chin, może jedynie pomarzyć o sprzęcie Apple.

Handel narządami ludzkimi został w Chinach zabroniony w 2007 roku.

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.