Facebook Google+ Twitter

Nastolatka porwała... się sama. Dla okupu

3 czerwca dwóm 17-latkom z Giżycka i Orzysza został postawiony zarzut usiłowania wymuszenia rozbójniczego. Od ojca jednej z nich próbowały uzyskać okup w wysokości 60000 zł.

Jak informuje Komenda Główna Policji w niedzielę 26 maja z domu rodzinnego w Giżycku zniknęła siedemnastoletnia Anna B. i całkowicie urwał się z nią kontakt. Tydzień po tym wydarzeniu do oficera dyżurnego w Giżycku zgłosił się jej ojciec. Twierdził, że otrzymał telefon od nieznanej kobiety, która zagroziła skrzywdzeniem jego córki, o ile ten nie przekaże okupu w wysokości 60 000 zł.

Funkcjonariusze ustalili, że zaginionej zdarzały się wcześniej ucieczki z domu.

 / Fot. użytkownik wikipedii o nicku Edward Policjanci z Giżycka i Orzysza sprawdzili wszystkie miejsca, w których mogła ukrywać się Anna B. Już kilka godzin po zgłoszeniu udało się ustalić miejsce przebywana nastolatki. Okazało się, że koczowała w przyczepie campingowej w Orzyszu wraz ze swoim chłopakiem.

Policjanci przypuszczają, że telefon z żądaniem okupu najprawdopodobniej wykonała Sandra B., co było elementem planu uknutego wraz z rzekomo porwaną. Nie ustalono dotychczas, jaki związek z całą sprawą miał partner Anny B.

Obecnie dwójce siedemnastolatek grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Panie Grzegorzu,

Czy dobrze rozumiem, że insynuuje Pan, iż publikując informację o skutecznych akcjach policji przeciwko przestępcom... promuję przestępczość i szkodzę społeczeństwu? Czy dobrze zrozumiałem intencje Pana komentarza?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Już dawno został udowodniony związek między publikacjami o przestępstwach, a ich wzrostem ale niestety na nikogo to nie wpłynęło...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.