Facebook Google+ Twitter

Nastolatka zmarła po upadku przez okno

  • Źródło: Nasze Miasto
  • Data dodania: 2007-09-27 12:10

Jedenastoletnia dziewczynka zmarła w szpitalu, po tym jak wypadła z okna jednego z mieszkań na Zakopiańskiej w Gdańsku. W tym czasie jej matka przebywała w drugim pokoju. Miała około dwóch promili alkoholu w wydychanym powietrzu.

Do tragedii doszło w kamienicy na ul. Zakopiańskiej w Gdańsku. W mieszkaniu oprócz trzech sióstr (10, 11 i 14 lat - dop.red.) przebywała także ich matka. Ojciec dziewczynek był w pracy. W jednym z pokoi bawiły się 10 i 11-latka. Nagle starsza zauważyła na podwórku swojego kolegę i wychylając się przez okno, próbowała go zawołać. W pewnym momencie dziewczynka przełożyła jedną z nóg za parapet, straciła równowagę i spadła kilkanaście metrów. W tym czasie matka dziewczynek siedziała nietrzeźwa w drugim pokoju. Policję i pogotowie o wypadku poinformował jeden z okolicznych mieszkańców, który zauważył leżące na trawniku dziecko.
- Dziewczynka dawała jeszcze wtedy oznaki życia. Niestety lekarzom nie udało się jej uratować i dziecko zmarło w szpitalu - wyjaśnia Beata Borszewska, z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku.

Jak ustaliliśmy, prokuratura zajmująca się tą sprawą, nie zdecydowała się na postawienie jakichkolwiek zarzutów matce zmarłej jedenastolatki. Wiadomo jedynie, że kobieta składała już wyjaśnienia i opuściła Policyjną Izbę Zatrzymań. Jak udało nam się dowiedzieć nieoficjalnie, śledczy skłaniają się ku wersji, że śmierć dziewczynki była nieszczęśliwym wypadkiem. Policja sprawdza także, czy w mieszkaniu na Zakopiańskiej częściej pito alkohol. Sprawą tragicznego wypadku, w którym śmierć poniosło dziecko, zajmie się też gdański Sąd Rodzinny.
K. W.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.