Facebook Google+ Twitter

Nastolatki nie potrafią żyć bez seksu w internecie

  • Źródło: Polska
  • Data dodania: 2009-05-21 07:24

17 proc. gimnazjalistek i prawie 70 proc. licealistek przyznaje, że jest już po pierwszym kontakcie seksualnym w sieci: intymnych zwierzeniach, ujawnieniu fantazji, nawet próbie realizacji ich w realu.

 / Fot. PolskaCo trzeci gimnazjalista w dużym polskim mieście korzysta z internetu po godzinie 22. Co piąty zasiada przed monitorem po północy. Poza tym 17 proc. gimnazjalistek i prawie 70 proc. licealistek przyznaje, że jest już po pierwszym kontakcie seksualnym w sieci: intymnych zwierzeniach, ujawnieniu fantazji, nawet próbie realizacji ich w realu. Na Mazowszu co ósmy nastolatek co najmniej raz rozmawiał o seksie przez internet z nieznaną osobą, natomiast na Podkarpaciu - co dziesiąty. Oto niepokojące wyniki najnowszych badań, jakie wśród uczniów przeprowadziła warszawska Fundacja "Pedagogium". Są one częścią projektu "Zaburzenia wychowawcze XXI wieku".

Mateusz jest uczniem drugiej klasy łódzkiego gimnazjum. Mieszka tylko z mamą. Rodzice rozwiedli się pięć lat temu. Z tatą prawie w ogóle się nie widuje. Mama Mateusza stara się spędzać jak najwięcej czasu z synem, więc pracuje na nocną zmianę. Wychodzi do pracy o godz. 22 i wraca o 7 nad ranem...

- Kiedy mama jest w domu, to nie pozwala mi korzystać z komputera dłużej niż godzinę. Dlatego jak wychodzi do pracy, to wstaję z łóżka i włączam komputer. Czasami zdarza mi się posiedzieć w internecie nawet do 5 rano. Zawsze pilnuję, żeby wyłączyć komputer, zanim moja mama wróci z pracy - opowiada chłopak.

Właśnie w sieci Mateusz przeżył swoją inicjację seksualną. Na Gadu-Gadu poznał 14--letnią Asię. Nigdy nie spotkali się na żywo. Ale z powodu nocnych seansów w internecie Mateusz przychodzi do szkoły niewyspany. Raz nawet usnął na lekcji. Nie jest jednak wyjątkiem.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Jak tak dalej będzie to wyludni sie ten nasz świat zupełnie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

hmm...widac wkroczyliśmy juz w erę cyberprzestrzeni realnej.Jeszcze niedawo kontakt seksualny miedzy kobietą i mężczyzną wyglądał zupełnie inaczej.
Ta obecna forma gwarantuje jednak większe bezpieczeństwo pod kątem zajścia w ciążę i "złapania" AIDS

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 21.05.2009 10:02

A co złego jest w rozmowie o seksie? Czy to przez internet czy na żywo? Jedynym problem poruszonym w artykule z ktorym sie zgadzam jest to ze mozna sie od internetu uzaleznic.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.