Facebook Google+ Twitter

Nastolatki sięgają po tabletki antykoncepcyjne bez recepty

Z inicjatywy rządu na terenie Wielkiej Brytanii już 16-latki mogą kupić bez recepty pigułki antykoncepcyjne. To jeden z pomysłów na zmniejszenie liczby nieletnich ciąż w Zjednoczonym Królestwie.

http://www.flickr.com/photos/bepster/250841305/ / Fot. http://farm1.static.flickr.com/80/250841305_44dbab96f7_b.jpg Możliwość kupienia takich tabletek dano tylko dziewczynom w regionach, gdzie współczynnik nieletnich ciąż jest najwyższy. Jeśli pomysł okaże się trafiony, zostanie wdrożony w całym kraju. Jednym ze środków promocji nowego pomysłu brytyjskiego rządu są plakaty, które wyglądem przypominają te zachęcające do kupna proszków do prania. W Zjednoczonym Królestwie jest najwyższy spośród krajów Unii Europejskiej wskaźnik ciąż poniżej 18. roku życia.

Zwolennicy nowego pomysłu uważają, że pigułki bez recepty pomogą choć w części wyeliminować "ciążowy" problem. Natomiast przeciwnicy zaznaczają, że rząd nie mówi o skutkach ubocznych zażywania tabletek antykoncepcyjnych. Udostępnienie każdej dziewczynie prawie nieograniczonego dostępu do pigułek może skutkować wczesnym rozpoczynaniem życia seksualnego, co w konsekwencji nie wyeliminuje problemu nieletnich ciąż.

Ten projekt jest częścią strategii rządu Wielkiej Brytanii, która ma na celu ograniczenie liczby nieletnich ciąż o połowę w latach 1998-2010. Ma ona kosztować łącznie podatników 300 mln funtów. Jednak wzrost ciąż w 2007 r. przeczy rządowym danym i pokazuję fiasko kampanii społecznych zachęcających do m.in. wstrzemięźliwości seksualnej oraz używania antykoncepcji.

Źródło:
Daily MailWybrane dla Ciebie:
Komentarze (9):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 14.12.2009 16:28

Moim zdaniem lepiej zapobiegać niż "leczyć" bo bardziej humanitarne jest przyjmowanie pigułek niż usuwanie ciąży.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Och, panie Romanie, niektórych może to nawet cieszyć ;-) Zresztą, rozsądnie byłoby się wstrzymać choć te 12 miesięcy po odstawieniu tabletek, trochę podreperować organizm i przygotować się na tę ciążę ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 14.12.2009 09:55

Szanowna Pani Joanno. Co prawda najnowsze pigułki prawie nigdy (poniżej 0,1 promila) nie powodują problemów z późniejszym zajściem w ciąże ale za to mają "ciekawy" efekt uboczny. Przez około 12 miesięcy po odstawieniu ryzyko ciąży mnogiej jest kilkunastokrotnie większe. :)

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 13.12.2009 19:39

Przecież chrześcijan już ponad dwa tysiące lat atakują, wprawdzie ostatnio sporo władzy zdobyli ci zawsze przeciwni, ale ludzie się obudzą!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Suchar. Ale różne rzeczy się dzieją w Wielkiej Brytanii, poza sprawami seksu i szariatu... http://ekai.pl/wydarzenia/swiat/x24091/wielka-brytania-mlot-na-katolickich-homofobow/

Pozdrawiam.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zresztą, nie wiem, co to za sensacja - zapraszam do polskich aptek. Przynajmniej co 3 sprzeda tabletki bez recepty. :]

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Thadée, pigułki nie przeszkadzają w późniejszym zajściu w ciążę ;-) przynajmniej te, które są dostępne na rynku obecnie. Komentarza pani Julii natomiast nie rozumiem. Nastolatków przed seksem się nie powstrzyma, ale przed niechcianą ciążą można łatwo uchronić. Wszystko jest dla ludzi.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 13.12.2009 18:43

Czy to są jakiejś nowej generacji pigułki, czy w późniejszej chęci zajścia w ciążę będzie to przeszkodą?

Komentarz został ukrytyrozwiń

a może tak od razu wysterylizować

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.