Facebook Google+ Twitter

Nastolatkowie chcą dbać o ciało, ale bez wysiłku

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-12-08 15:28

3/4 nastolatek, które mają prawidłową masę ciała, chce się odchudzać. Natomiast połowa chłopców w wieku gimnazjalnym marzy o tym, aby przybrać na wadze.

Tak wynika z badań przeprowadzonych przez Główny Inspektorat Sanitarny w ramach programu edukacyjnego "Trzymaj formę".

Główny Inspektor Sanitarny Andrzej Wojtyła podkreślił, że 25 procent dziewcząt przynajmniej raz się odchudzało, stosując różne metody, nawet farmakologiczne. Jest to związane z kształtowaną przez media modą na wzorzec sylwetki.

Andrzej Wojtyła dodał, że jesteśmy raczej szczupłym społeczeństwem w porównaniu z Europą Zachodnią i USA. 5 procent nastolatków jest otyłych, a 10 procent ma nadwagę. Jednak widać wyraźnie tendencję wzrostową.

Z badań wynika, że aż 30 procent dzieci jest niedożywionych. Wzrasta też odsetek nastolatków chorych na bulimię i anoreksję.

Profesor Krzysztof Krygier ze Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego zwrócił uwagę, że największym problemem jest to, że młodzież unika sportu i wysiłku fizycznego.

W Warszawie podsumowano 3 lata programu "Trzymaj formę", którego celem jest promocja zasad zdrowego odżywiania i aktywności fizycznej. W programie wzięło udział poprawie 6,5 tysiąca szkół podstawowych i gimnazjów.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.