Facebook Google+ Twitter

"Nasz Dziennik" - Aborcyjna awantura w Żywcu

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-09-25 07:35

Burmistrz Żywca Antoni Szlagor odmawia organizacjom pozarządowym prawa do postawienia w centrum miasta wystawy przedstawiającej ofiary aborcji. "Nasz Dziennik" pisze, że mimo przychylnej dla organizatorów wystawy decyzji Samorządowego Kolegium Odwoławczego, burmistrz nie chce wydać zgody na postawienie plakatów.

Sprawa wystawy, którą chcą zorganizować Fundacja PRO oraz Stowarzyszenie Rycerzy Kolumba trwa od kilku tygodni. Antoni Szlagor najpierw wydał pozwolenie na umieszczenie na żywieckim rynku wystawy pod tytułem "Wybierz Życie". Później zmienił jednak zdanie, proponując przeniesienie wystawy do miejscowego muzeum. Organizacje, które złożyły wniosek o zorganizowanie wystawy, nie zgodziły się na propozycję burmistrza, a jego odmowę zaskarżyły do Samorządowego Kolegium Odwoławczego. Kolegium decyzję burmistrza uchyliło.

Fundacja PRO zapowiada, że nie zrezygnuje z wystawy na rynku w Żywcu. Dlatego burmistrz Szlagor może spodziewać się protestów zwolenników wystawy. Organizatorzy zapowiadają, że wobec odmowy zezwolenia na stałą wystawę, zorganizują pikietę. Podczas protestu uczestnicy będą trzymać w rękach plakaty, które miały zostać zaprezentowane podczas zakazanej wystawy.

Więcej o sprawie w "Naszym Dzienniku".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Kolejny przejaw kołtuństwa

Komentarz został ukrytyrozwiń

I w ten sposób panie Pawle - poważne sprawy zamienione zostają na skundloną szarpaninę "prawdziwych" (pożal sie Boże) katolików z resztą świata.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jedni zakazują prezentowania publicznie krwawych fotografii, innym się nie podobają zatopione w plastiku umarlaki, a jeszcze innym, że osobnicy bez krzyżyków chcą maszerować pod oknem Wojtyły. Ponoć o gustach się nie dyskutuje, ale to się już robi męczące.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.