Facebook Google+ Twitter

"Nasz Dziennik": Apel w sprawie Sumlińskiego

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-08-02 06:26

"Nasz Dziennik" publikuje apel Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy w sprawie redaktora Wojciecha Sumlińskiego. Organizacja wyraża swój protest wobec próby zastraszenia środowiska dziennikarzy, jaką, zdaniem autorów apelu, jest sprawa Sumlińskiego.

Katolickie Stowarzyszenie Dziennikarzy pisze, że sprawa Sumlińskiego nie dotyczy tylko jego, ale ma na celu ostateczne zdezintegrowanie, rozbicie resztek środowisk dziennikarskich i - totalne zastraszenie dziennikarzy.

Katolickie Stowarzyszenie Dziennikarzy apeluje również do wszystkich dziennikarzy i ludzi dobrej woli, w tym prawników, o otoczenie Wojciecha Sumlińskiego i jego rodziny wsparciem duchowym, jak i konkretną pomocą.

29 lipca Sąd Okręgowy w Warszawie podjął decyzję o tymczasowym aresztowaniu Wojciecha Sumlińskiego. Dziennikarz jest podejrzewany o płatną protekcję w zamian za pozytywną weryfikację byłego żołnierza WSI. Sumliński nie przyznaje się do winy. Obrońcy dziennikarza chcą wstrzymania wykonania postanowienia sądu o jego aresztowaniu do czasu rozpatrzenia skargi, jaką złożyli do Trybunału Konstytucyjnego.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.