Facebook Google+ Twitter

"Nasz Dziennik" - Ateizm znów pokazał kły

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-11-04 07:54

"Nasz Dziennik" alarmuje, że Europejski Trybunał Praw Człowieka w Strasburgu inicjuje bezprecedensową kampanię ateistyczną.

"Nasz Dziennik" alarmuje, że Europejski Trybunał Praw Człowieka w Strasburgu inicjuje bezprecedensową kampanię ateistyczną. Gazeta przypomina wczorajsze orzeczenie sędziów Trybunału, którzy uznali, że wieszanie krzyży w klasach to naruszenie prawa rodziców do wychowania dzieci zgodnie z własnymi przekonaniami oraz naruszenie wolności religijnej uczniów. Był to efekt skargi, którą na obecność krzyża w szkole w imię świeckiego charakteru państwa złożyła obywatelka włoska pochodzenia fińskiego.

"Katolik nie może pogodzić się z taką sytuacją, najpierw trzeba słuchać Boga, a nie ludzi" - komentuje ten wyrok w rozmowie z "Naszym Dziennikiem" arcybiskup Sławoj Leszek Głódź. "To są tendencje liberalne, które już funkcjonują, więc nie należy tego lekceważyć. Nie jesteśmy zaskoczeni, ale nigdy na to nie będzie przyzwolenia ze strony Kościoła i ludzi wierzących" - podkreśla metropolita gdański.
Zdaniem arcybiskupa Głódzia zakaz wieszania krzyży na ścianie szkolnej klasy wydaje się "kolejną próbą wyrwania Boga z serca". "Jest to także igranie z obojętnością części ludzi należących do Kościoła katolickiego, chrześcijanami. W innych religiach byłoby to niemożliwe" - zauważa metropolita gdański.

Europoseł PiS Konrad Szymański mówi "Naszemu Dziennikowi", że są to działania, które znamy z czasów prześladowań chrześcijan. "Gdybyśmy zaakceptowali taką wykładnię wolności, jaką zaproponowali sędziowie Trybunału, musielibyśmy ukrywać wiarę. Wyrok nasuwa skojarzenia z okresem otwartego prześladowania Kościoła w czasach, w których w połowie Europy rządzili komuniści" - uważa Konrad Szymański.

"Nasz Dziennik"

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

No przeca wszyscy islamofobi winni dostrzec w tym wiekszy sens... Powszechna swieckosc (teoretycznie) swieckiego panstwa winna byc czyms naturalnym...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.