Facebook Google+ Twitter

"Nasz Dziennik" - bez gwarancji jak w banku

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-03-02 16:08

Banki nie weryfikują przelewów do pewnej kwoty, bo to dla nich nieopłacalne - alarmuje "Nasz Dziennik". To znacznie ułatwia zadanie oszustom.

Wypisując polecenie przelewu, podajemy numer rachunku i dane właściciela konta w przekonaniu, że jest to do czegoś potrzebne i że nasze pieniądze bezpiecznie dotrą do wskazanego odbiorcy. Okazuje się tymczasem, że marnujemy tylko czas. Banki, gdy chodzi nawet o kilkutysięczne operacje, dokonują ich automatycznie. Ile pieniędzy darczyńców, zamiast zasilić różne organizacje pożytku publicznego, trafiło do oszustów - nie wiadomo.

Jak pisze gazeta, banki na masową skalę dokonują operacji przelewu pieniędzy automatycznie, posługując się tylko zapisem cyfrowym, bez weryfikowania nazwy i adresu, chyba że przelew dotyczy bardzo wysokich kwot. Przekonali się o tym ostatnio klienci mBanku - internetowego banku, należącego do banku BRE. Ich przelewy na Radio Maryja trafiły do nieustalonych dziś oszustów, którzy rozsyłali ulotki z fałszywie podanymi numerami kont.

Więcej w "Naszym Dzienniku".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.