Facebook Google+ Twitter

"Nasz Dziennik" - Brzezicki o stoczniach

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-11-28 07:14

Były prezes Agencji Rozwoju Przemysłu Paweł Brzezicki uważa, że przetargi na majątek stoczni w Gdyni i Szczecinie świadczą o tym, iż dwa lata prób sprzedaży tych zakładów zostało stracone.

Brzezicki powiedział "Naszemu Dziennikowi", że pojawienie się chętnych na zakup części produkcyjnych stoczni nie daje gwarancji na wznowienie w nich produkcji. Według byłego prezesa ARP tereny stoczniowe zostaną poszatkowane pod różną działalność.

Paweł Brzezicki dodał, że po zakończeniu licytacji wkroczy syndyk i obejmie je prawo upadłościowe, mimo iż o upadłości nie było mowy w żadnym dokumencie rządowym.

Zdaniem rozmówcy "Naszego Dziennika" w sprawie prywatyzacji stoczni o wiele lepszy był model bułgarski. Tamtejsza stocznia w Warnie upadła w 2000 roku. Bułgarski rząd zatrzymał w niej produkcję, ale utrzymał majątek przez okres dekoniunktury. Gdy powróciła hossa na rynku stoczniowym, oddał ją firmie Navibulgar, która zamiast składać zamówienia w Chinach czy Japonii, zbudowała statki w przejętej stoczni dużo taniej, niż gdyby zleciła to na zewnątrz.

Rozmowa z byłym prezesem ARP na łamach "Naszego Dziennika".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.