Facebook Google+ Twitter

"Nasz Dziennik" - Chinatown nad Wisłą

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-06-20 20:58

"Nasz Dziennik" pisze o stale rosnącej mniejszości azjatyckiej w Polsce. Mieszka u nas już kilkadziesiąt tysięcy Chińczyków i wkrótce może być ich więcej, rośnie także kolonia wietnamska.

Gazeta zauważa, że nikt nie jest w stanie podać dokładnych danych, dotyczących liczby przybyszy znad Jangcy i Huang-ho, którzy osiedlili się w naszym kraju. Na razie przyjeżdżają do nas czasowo głównie tamtejsi handlowcy i restauratorzy, także robotnicy, którzy po kilku latach wracają do siebie. Coraz więcej przybyszów myśli o sprowadzeniu do Polski rodzin i osiedleniu się u nas na stałe.

Część demografów jest zdania - pisze "Nasz Dziennik" - że młodzi Azjaci mogą nieco poprawić nasze wskaźniki demograficzne, bo w Chinach rodzice mogą mieć legalnie tylko jedno dziecko. Dla wielu młodych Chińczyków jest to jeden z argumentów za imigracją.

Sinolodzy przyznają, że jeśli w Polsce powstanie duża chińska mniejszość, to będzie ona akcentowała swoja odrębność nie tylko z powodów rasowych. Ogromne znaczenie mają różnice kulturowe i obyczajowe, które będą sprzyjają tworzeniu odrębnych chińskich dzielnic.

Więcej na ten temat - w "Naszym Dzienniku".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.