Facebook Google+ Twitter

"Nasz Dziennik" - Dziennikarze: "misja czy kasa"?

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-01-24 08:29

24 stycznia obchodzimy 43. Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Tego dnia w Kościele przypada wspomnienie św. Franciszka Salezego, jednego z patronów dziennikarzy.

W tegorocznym orędziu na Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu papież Bendedykt XVI mówi o nowych technologiach i zarazem nowych relacjach międzyludzkich. Ojciec Święty zachęca do wspierania kultury szacunku, dialogu i przyjaźni.

Specjalista w dziedzinie środków społecznego przekazu biskup Adam Lepa w rozmowie z "Naszym Dziennikiem" przypomina, że w ubiegłorocznym orędziu papieskim znalazł się postulat szukania prawdy przez ludzi mediów, by mogli się nią dzielić z tymi, do których się zwracają.

Biskup jest zdania, że jest to trudne zdanie, gdyż na co dzień dziennikarze stają przed dylematem "misja czy kasa". Dokonują wyboru w zależności od własnej hierarchii wartości, granic kompromisu, na jaki chcą sobie pozwolić, wreszcie - od tego, w jakim stopniu są profesjonalistami.

Biskup Adam Lepa podkreśla, że większość mediów fałszuje prawdę o zapłodnieniu in vitro i rozmywa stanowisko Kościoła w tej sprawie. Jego zdaniem, dziennikarze często kierują się przy tym poprawnością polityczną i medialną, które - jak mówi - "ograniczają wybory człowieka i możliwości najsłuszniejszych rozwiązań".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.