Facebook Google+ Twitter

"Nasz Dziennik" - Germanizacja małymi krokami

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-09-15 08:15

"Nasz Dziennik" opisuje zjawiska na Śląsku, których celem jest uwypuklenie autonomii tego regionu. Zdaniem gazety to nic innego, jak tylko powolna germanizacja, której poddawane są także dzieci.

Gazeta przypomina ostatnie wystąpienie Ruchu Autonomii Śląska, który wszedł w konflikt z PZPN. Bronił kibiców Ruchu Chorzów, którzy na jednym z meczów wywiesili transparent z napisem "Oberschlesien".

Dziennik pisze także o kilku inicjatywach we Wrocławiu - tam zdecydowano o powrocie do niemieckiej nazwy Hali Ludowej jako Hali Stulecia, co upamiętnia zwycięstwo nad Napoleonem pod Lipskiem. Według dziennika w mieście tym rozważano także pomysł zmiany nazwy mostu Grunwaldzkiego na Cesarski, restauruje się lub odtwarza stare napisy, kamienice czy inne pamiątki niemieckie.

We Wrocławiu także, jak pisze gazeta, dzieci w czasie ferii i wakacji były poddawane lekcjom w Muzeum Sztuki Mieszczańskiej, gdzie w programie znalazła się "rozprawa sądowa i złożenie hołdu królowi pruskiemu". Szczegóły w "Naszym Dzienniku".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

puchacz
  • puchacz
  • 22.08.2011 18:36

teorie spiskowe w warszawie szczególnie w pisie sa na topie pis wszędzie węszy i widzi zdrade to niemców to rosjan to bruksela a ja bardzo lubie ślązaków i podziwiam sa autentyczni

Komentarz został ukrytyrozwiń
slonzok
  • slonzok
  • 18.07.2011 16:38

dobrze ,ze Litwa i Bialorus broni swojej racji stanu.Nie ufajcie polaczkom ktorym przeszkadza wasz kraj.Niech gorole wracaja do polski kiedy tak chca polsosci.

Komentarz został ukrytyrozwiń
krzysztof baczynski
  • krzysztof baczynski
  • 18.07.2011 12:47

co to "slazakowcy"? takie zwierze nie istnieje... tu,na slasku nikomu nie przeszkadza polski slask.chcemy tylko zeby stal sie on tylko (albo az!) nasz.slaski.po prostu....

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dobrze, że Nasz Dziennik broni tu polskiej racji stanu. Nie ufałbym ślązakowcom, którym przeszkadza polski Śląsk.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.