Facebook Google+ Twitter

"Nasz Dziennik" Kuchciński powinien oddać medal

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-02-05 07:44

towarzyszenie Obrońców Pamięci Orląt Przemyskich zażądało od posła PiS Marka Kuchcińskiego zwrotu orderu "za zasługi", przyznanego mu przez prezydenta Ukrainy Wiktora Juszczenkę. O sprawie czytamy w "Naszym Dzienniku".

Gazeta pisze, że wyróżnienie dla przemyskiego posła to wyraz wdzięczności za znaczący osobisty wkład na rzecz rozwoju stosunków polsko-ukraińskich oraz wzmocnienie autorytetu Ukrainy w świecie.

"Nasz Dziennik" wyjaśnia, że środowiska kresowe są oburzone faktem, iż w kilka dni po wyróżnieniu posła Kuchcińskiego, prezydent Ukrainy nadał tytuł Bohatera Ukrainy Stepanowi Banderze, przywódcy OUN-UPA - formacji, która mordowała Polaków.

W ocenie Stowarzyszenia, honorując Banderę, Juszczenko "napluł w twarz" wszystkim Polakom. Zwracając się do posła Kuchcińskiego, napisali, by poseł oddał medal z odpowiednim uzasadnieniem oraz opublikował to uzasadnienie w środkach masowego przekazu. Jak podkreślali, mają prawo domagać się od polskiego posła postawy patriotycznej w obronie honoru 200 tysięcy polskich ofiar UPA.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.